Hostelworld, 30 milyon € ‘dan Fazla Borçlanma için Müzakerelerde Bulunuyor

Çevrimiçi seyahat acentesi Hostelworld, Covid-19 salgınında yönünün belirlenmesine yardımcı olması için 30 milyon Euro’yu güvence altına almaya çalışıyor.

Hostel pazarı uzmanı, 2020 için net rezervasyonların bir önceki yıl Covid öncesi seviyelere göre en az % 80 düştüğünü bildirdi.

Hostelworld; “Covid-19, küresel seyahat pazarında önemli bozulmalara neden olmaya devam ediyor ve bu da uzun süreli seyahat kısıtlamaları ve önemli coğrafyalarda kısıtlamalara yol açarak talebi etkiliyor.

“Aşılama programlarıyla ilgili olumlu haberler memnuniyetle karşılanırken, iyileşmenin zamanlaması belirsizliğini koruyor.

“Sonuç olarak, esas maliyeti aktif bir şekilde değerlendirmeye devam ederken, yönetim kurulu gelecekteki fonlama gereksinimlerimizi değerlendirdi ve grubun uzun vadeli finansal pozisyonunu güvence altına almak için hem borç hem de öz sermaye seçeneklerini aktif olarak değerlendiriyor.

“2020’nin 4. çeyreği boyunca Hostelworld, bir dizi kreditör ile olumlu ilişkiler kurdu ve şu anda 30 milyon Euro’luk yeni bir borç kredisiyle ilgili olarak seçilmiş kreditörlerin kısa listesiyle görüşmelerde bulunuyor “açıklamasında bulundu.

Şirket, geçtiğimiz yılın sonunda 20.7 milyon € borç ile 18.2 milyon € net nakit akışı elde etti ve borç 3.5 milyon € ‘luk kısa vadeli finansman imkanının kısmi geri ödemesi nedeniyle 2.6 milyon € azaltıldı.

2021’in ilk çeyreğinde ödenmesi gereken ödeme yükümlülüklerin 6,5 milyon ile 7 milyon Euro arasında olması bekleniyor.

Şirkete göre, 2020’nin son çeyreğinde 1,7 milyon Euro’luk işletme nakit çıkışı “beklentiler doğrultusunda” devam ediyor.

CEO Gary Morrison; “Covid-19, işimiz ve tüm küresel seyahat endüstrisi üzerinde uzun süreli ve önemli bir etkiye sahip oldu.

“İşletmeyi korumak ve temel platformu iyileştirmek ve talebi geri geldiğinde işletmeyi iyi konumlandırmak için hızlı adımlar attık.

“Kısıtlamaların uzun süreli niteliği göz önüne alındığında, şu anda bilançomuzu güçlendirmenin yollarını aktif olarak değerlendiriyoruz.

“Yönetim kurulu ve ben, grubun gelişmiş hizmet teklifinin ve rekabetçi konumlandırmanın, normal seyahat kalıpları devam ettiğinde büyüme sağlamak için güçlü bir platform sağlayacağından ve hissedarlarımız için uzun vadeli bir gelecek sunacağından eminiz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!