Hırvatistan’ı Ziyaret Etmek için 11 Neden

Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan en güzel ülkelerden biri de resmi dili Hırvatça ve para birimi Kuna olan Hırvatistan. Başkent Zagrep dışında son zamanlarda iyice popüler olan Dubrovnik de önemli bir turizm merkezi haline geliyor. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ülkede eşsiz bir doğa ve masmavi bir deniz uygun fiyatlarla birleşince ortaya tercihi kolay bir tatil alternatifi çıkıyor. Araç kiralayıp manzara eşliğinde özgürce, koy koy gezmek ya da tüm dertlerinizi ve tasanızı unutup mavi tura çıkmak iyi gelebilir. Gemist içkisini, ahtapot ve istiridye çeşitleri meşhur olan mutfağını denemeden geçmeyin. Ayrıca ülkenin kuzeyinde kışın kayak zevkini yaşayabileceğinizi unutmayın. Müze, kilise ve katedralleri ziyaret etmeyi hatırlatmamıza gerek yok herhalde. Sizler için Buzzfeed sitesi “Hırvatistan’ı Ziyaret Etmek için 11 Neden”i sıralamış…

1. Turkuvaz Mavisi Sular

The Turquoise Water
Think Stock

2. Tarih

The History

3. Leziz Yemekler

The Food

4. Kültür

The Culture
Think Stock

5. İklimi

The Climate
Think Stock

6. Doğallık

The Nature
Think Stock

7. Yelkencilik

The Sailing
Think Stock

8. Ucuz Olması

The Price
Think Stock

9. Bakir Coğrafyaları

The Nudists
Think Stock

10. Deniz Fenerleri

The Lighthouses
Think Stock

11. Güneşin Batışı

The Sunsets

Think Stock

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!