Hilton Worldwide, Canopy by Hilton Konseptini Tanıttı 0

Hilton Worldwide, günümüzde iş veya tatil amaçlı seyahat edenlerin yaşam tarzına hitap eden yeni otel markası Canopy by Hilton’u lanse etti.

Hilton Worldwide CEO’su ve Başkanı Christopher J. Nassetta, Canopy by Hilton konseptini ABD’nin Orlando kentinde, yaklaşık 1900 mülk sahibi ve gelişim temsilcilinin katılımıyla gerçekleştirilen Hilton Worldwide’s Global Partnership Konferansı’nda tanıttı.

Toplantıda Nassetta şöyle konuştu: “Yoğun bir pazar araştırmasına dayanan ve uzun süredir beklenen Canopy by Hilton markamız, konaklama deneyimine ve misafirperverliğe yeni bir soluk getiriyor. Yeni bir markayla, sadece yaşam tarzı segmentine adım atmakla kalmayıp, ulaşılabilir bir yaşam tarzı markası yaratarak bu segmenti yeniden şekillendirme fırsatını gördük. Kazanç odağından uzaklaşmaya yönelik ihtiyacı belirledik ve hedef kitlemizin talebini karşıladık: Daha fazlasını sunan, enerji katan ve rahat bir konaklama.”

NASIL BİR OTEL?

Canopy by Hilton, konuklara sundukları açıkça tanımlanmış, büyüme potansiyeline sahip yeni bir otel konsepti ve sürdürülebilir bir iş modeli. Hilton Worldwide, hedef kitlesini sadece demografik verilerden yola çıkarak değil, tercih ve ihtiyaçları da dikkat alarak belirledi. Hilton “Günümüzün anlayışına uygun, pozitif bir konaklama deneyimi yaşatan bir markaya imza attık” diyen Worldwide Luxury & Lifestyle Global Başkanı John T.A. Vanderslice sözlerini şöyle sürdürdü: “Canopy, basit ve konukların ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunan, rahat odalara sahip, misafirlerine kendini iyi hissettiren ve enerji veren civardaki yeni otel.”

Canopy by Hilton’un sundukları ve konsepti, Hilton Worldwide’ın yoğun araştırmaları ve analizleri ve hem yatırımcıların hem konukların fikirleri dikkate alınarak adım adım geliştirildi. Hilton yetkilileri Canopy otellerinin özelliklerini şöyle anlatıyor:

Harika bir çevre: Canopy by Hilton adeta sokağınızı aydınlatan ışık gibidir. Tasarımımız, sunduğumuz yiyecek ve içecekler, otellerimizde yer verdiğimiz sanat eserleri ve bilgimizle yereliz. İki Canopy oteli asla aynı olmaz ve konuklarımızın da bunu istediğini biliyoruz.

Konfor ve tasarım: Tasarımda ‘önce insan’ diyoruz. Bulunduğumuz çevrenin harika enerjisi, açık ve sıcak lobimize akıyor. Ve bu enerji samimi, davetkar ve rahat odalar yaratmamızı sağlıyor.

Daha fazlasını sunmak: Konuklarımızın daha kapsamlı hizmet ve sürprizler arzuladığını biliyoruz. Bu yüzden standart Wi-Fi ve lezzetli bir kahvaltının yanı sıra konuklarımıza yöresel bir hoş geldiniz hediyesi ve gece ikramı olarak da yerel üretim bira, şarap ya da içecekler sunuyoruz.

“Adanmışlık” kültürümüz: Bu işe gönül vermiş çalışanlarımız, “adanmışlık” anlayışımız doğrultusunda, konukların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hizmet sunuyor.

“Günümüzde talepler ve tercihler sürekli değişmeye devam ederken Canopy by Hilton da yaşam tarzı’ segmenti müşterileri için yeni bir şeyler yaratıyor” diyen Hilton Worldwide Global Markalar Başkan Yardımcısı Jim Holthouser, “Canopy by Hilton konuklarına, odalara doğrudan mobil erişimden her konaklamadaki sürprizlere kadar, daha önce sahip olmadıkları imkanlar sunuyor” diye ekledi.

Dünyadaki önemli şehirler ve gelecek vaat eden ikincil pazarlarda yeni inşa edilen binalar ve dönüşüm projeleriyle büyümeye devam edecek olan Canopy by Hilton markası altındaki otellerin 2015 yılında kapılarını açması planlanıyor.

NERELERDE AÇILIYOR?

Canopy by Hilton aşağıdaki bölgelerde açılmak üzere, 11 niyet mektubu imzalamıştır:

 • Canopy Portland | Pearl semti
 • Canopy Londra | Bölge daha sonra duyurulacaktır
 • Canopy Miami | Brickell
 • Canopy Washington, D.C. | Kuzey Bethesda
 • Canopy San Diego | Gaslamp mahallesi
 • Canopy Nashville | Şehir merkezi
 • Canopy Savannah | Tarihi semt
 • Canopy Indianapolis | Şehir merkezi
 • Canopy Charlotte | Şehir dışı
 • Canopy Oklahoma City | Bricktown
 • Canopy Ithaca | The Commons

Güçlü marka değeri ve ilgi çekici faaliyet alanıyla Calopy, aralarında The Buccini/Pollin Group, KeyStone Corporation, Anish Hotel Group, Baywood Hotels, North Point Hospitality Group, J Street Hospitality ve Levine Properties gibi grupların bulunduğu birçok yatırımcının dikkatini şimdiden çekmeyi başardı.

The Buccini/Pollin Group Kurucu Ortağı ve Başkanı Dave B. Pollin, Canopy by Hilton için ilk anlaşma imzalayanlardan biri olmanın önemini şu şekilde açıkladı: “Hilton’un başarılı markalar ortaya çıkarmadaki liderliği ve performansı, bu yeni yaşam tarzı markasını ilk geliştirenlerden olma arzumuzun arkasındaki en önemli nedendir. Konukların değişen öncelikleri ve yerelliği tercih ettikleri göz önünde alındığında, Canopy by Hilton’un yaşam tarzı segmentine adım atması ve bu segmenti yeniden tanımlaması, hem zamanlama hem konsept açısından son derece isabetli. Canopy by Hilton bize, daha öncesinde yapamayacağımız şekilde rekabet etme fırsatı sunuyor.”

Canopy by Hilton’da sadakat ödüllendirilir. Ödüllü sadakat programımız Hilton HHonors’un bir üyesi olarak konuklarımız ayrıcalıklar, ücretsiz konaklamalar, özel hediyeler kazanabilir, unutulmaz deneyimler yaşayabilirler. HHonors Diamond ve Gold üyeleri ayrıca ekstra HHonors Bonus Puanları toplayabilir ve koşullar elverdiğinde, üst fiyat kategorisindeki bir odaya geçebilirler.

Kaynak: Turizmdebusabah

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe