Hillside’ın Başarı Öyküsü Harvard’da Ders Olarak Okutuluyor 0

Dünya çapında aldığı birçok ödülle kalitesini kanıtlayan Hillside Beach Club’ın başarı öyküsü, yönetim bilimleri alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard Business School öğrencilerine ders olarak sunuluyor.

Dünyanın en önemli markalarının başarı hikayelerini vaka çalışması yapan Harvard Business School, “Akdeniz’de En İyi Aile Tatili” başlıklı bir vaka çalışmasında, Hillside Beach Club’ın yıllar içinde oluşturduğu özgün iş yapış şekilleri ve sistemlerini detaylı olarak inceleyerek ders programına ekledi.

Harvard’da pazarlama ve özellikle müşteri odaklı organizasyonlar üzerinde çalışan, bu alanda dünyanın en saygın otoriteleri arasında gösterilen Kıdemli Profesör Rajiv Lal tarafından bizzat yürütülen vaka çalışmasında, Alarko Turizm Grubu Başkanı Edip İlkbahar’ın yanı sıra Hillside Beach Club’ın yöneticileri, çalışanları ve misafirleriyle görüşmeler yapılarak yerinde incelemelerde bulunuldu. Çalışmada Hillside Beach Club’ın turizm sektöründe %99’lara varan istisnai seviyedeki misafir memnuniyeti sonuçları, %90’ın üzerindeki doluluk ve dünyada örneğine kolay rastlanmayan %70 seviyesindeki tekrar gelme oranı ile bunun sonucunda ciro ve kârlılık anlamında elde ettiği yüksek büyüme oranları değerlendirildi.

Harvard Business School’un hayata geçirdiği çalışmada Hillside’daki personel mutluluğu ve motivasyonu da kapsamlı bir şekilde ele alındı. Hillside’ın bu konudaki felsefesinde teknik eğitim yerine davranışlara, sistemlerden çok insan olgusuna ve motivasyona öncelik vermesi önemli bir yer tutuyor. Ayrıca çalışmada “mutlu çalışanlar, mutlu misafirler” prensibiyle Hillside’ın personeli için yüzme havuzlu bir otelin renove ettirilip lojman haline getirildiğinden de bahsedildi. Bu felsefelerin bir ürünü olarak Hillside’ın elde ettiği, sektörde istisnai seviyedeki ortalama 6,2 yıllık çalışma süresine de Harvard Business School tarafından dikkat çekildi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe