Hayatınızı Değiştirecek 10 Seyahat!

2013’ü sizin yılınız yapın! Bir beden zayıflamak, maraton koşmak ya da flamenko öğrenmek… Her ne yapmak istiyorsanız durmayın; yapabilirsiniz!

1.       Fit olun, maratona katılın: Bu yıl mutlaka fit hale gelmelisiniz. Fakat televizyonu kapayıp tabletinizi elinizden bırakmanız yetmez. Hedefinizi yüksek tutun! Kendinize meydan okuyun ve bir maratona katılın! Mart’ta Londra’da yapılacak maraton biraz erken olabilir, ancak Honolulu’da Aralık ayındaki maraton iyi bir fikir, üstelik 26 mil(cik), kolay…

2.       Yemek yapmayı öğrenin: Omlet ve tostla hayat geçmez! Sevdiğinizi mutfak becerilerinizle de kendinize aşık etmek için İtalya’nın kırsal kesiminde gerçek bir yemek kursuna gitmeye ne dersiniz?

3.       Sörfe başlayın: Eğer siz de The Beach Boys’da kendinizi hayal ettiyseniz Hawaii’de kısa sürede neler yapabildiğinize inanamayacksınız!

4.       Hayatın tadını çıkarmayı öğrenin: Şehir hayatındaki sıkıcı maratondan vazgeçin. Çiftlikleri gezin, kaz besleyin, balık tutun, kendinizi doğaya teslim edin! Hollanda’nın kasabalarına ne dersiniz?

5.       Balta girmemiş ormanlarda kaybolun: Amazon ormanlarında yürüyüş; lüks spor merkezinizdeki deneyimden çok daha fazlasını yaşatacak!

6.       Şarkı söylemeyi öğrenin: Tarkan ya da Sertab Erener’e rakip olabiilirdim, diyorsanız neden bu yıl başlamıyorsunuz? Hatta Bob Marley hayranıysanız Havana’da mutlu olup şarkı söylemekten başka işiniz olmayacak!

7.       Yeni dil öğrenin: Yerel takılın! Sevilla’da İspanyolca öğrenmeye var mısınız? Klasik gramer kitaplarından resmi selamlaşmayı öğrenmek yerine asıl yerinde samimi dilde sohbete başlamayı öğrenebilirsiniz.

8.       Flamenko öğrenin: Akdeniz kadınlarının ruhunu en iyi yansıtan tutkulu bir dans olan Flamenko belki de tam size göre! Elleriniz ve topuklarınızla muhteşem bir gösteriye hazırlanın! Barselona’ya uçup öğrenin!

9.       Gezegeni kurtarın: Kaplumbağa gücü – Ninja Turtles hayranları hatırlayın! Bu yılki seyahatlerinizden birinde gezegene bir şey “geri verin”. Maldivler’de kaplumbağa koruma projesinde görev alın. Boş zamanınızda da güneşlenin, dalış yapın. Belki en unutulmaz “iş” serüveniniz burada olacak.

10.   Resim yapmayı öğrenin: En sanatsal yanınızı ortaya çıkarın! Eğer bu resim yapmaksa Kıbrıs güneşi’ni veya İzmir’de gün batımını birkaç ders alıp kendi yorumunuzla ölümsüz kılmaya ne dersiniz?

Kaynak: Skyscanner

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!