Havana Uluslararası Caz Festivali’ni Kaçırmayın! 0

Aralık ayında José Martí Küba Dostluk Derneği, TÜRSAB üyesi Alabanda Turizm ile işbirliği içinde, Havana Uluslararası Caz Festivali’ne katılımlı bir gezi düzenliyor. Geçmişinde Dizzy Gillespie, Max Roach, Chralie Haden, Chucho Valdes gibi ünlü cazcıları ağırlamış olan festivalin bu yılki kadrosu da zengin. Chucho Valdes, Arthur O’Farrill, Gonzalo Rubalcaba, Bobby Carcasses, Roberto Fonseca, Harold Lopez-Nussa, Jorge Reyes ve Yasek Manzano bu isimler arasında. Festival hem kapalı salonlarda hem de Havana’nın uzun kordon boyunda, açık havada gerçekleşecek konserleri içeriyor.

901355_557993394279307_1438955589_o

Ücreti 2150 Avro olan ve 17-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek gezinin programı, uluslararası caz festivaline katılım dışında da oldukça zengin. Havana dışında Cienfuegos, Trinidad ve Varadero kentleri ziyaret ediliyor. Adanın flamenko ve rumba gibi farklı müzikal geleneklerini tanıtan performanslar izleniyor, doğa koruma projeleri ziyaret ediliyor. Romun tarihi Rom Müzesi’nde ve Küba purolarının sırrı ise Puro Fabrikası’nda katılımcılara anlatılıyor. Elbette Ché’nin mozolesi de programın ziyaret noktaları arasında. Programın en ilgi çekici yönlerinden birisi de Cienfuegos’ta Kübalılarla gerçekleştirecek akşam partisi…

Detaylı bilgi için: gezi@kubadostluk.org / 0549 4305127

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe