Havada şok! Air Finland iflasını açıkladı 0

Finlandiyalı havayolu şirketi Air Finland, akşam saatlerinde iflas ettiğini açıkladı. İflastan Antalya’ya operasyon düzenleyen şirketin yolcuları da etkilenecek.

15136

Yaz sezonunun ilk iflas haberi Kuzey Avrupa’dan geldi. Finlandiya merkezli havacılık, turizm ve finans şirketi Air Finland, bugün akşam saatlerinde iflas ettiğini açıkladı. Air Finland’ın beklenmeyen iflası havacılık ve turizm çevrelerinde şok etkisi yarattı. Türkiye’de Antalya’ya da sefer yapan şirket geçtiğimiz aylarda Gazipaşa Havalimanı’na uçuş için talepte  bulunmuş ancak bu talebi SHGM tarafından geri çevrilmişti.
Air Finland’ın iflasını açıklamasından sonra çok sayıda yolcunun farklı ülke havaalanlarında kaldığı bildirildi. Türkiye’deki Air Finland yolcularının akibetinin ne olacağı da belirsizliğini koruyor.
2002 yılında 5 ortak tarafından kurulan Air Finland, ilk uçuşunu 2003’te yaptı. Kurulduğu ilk yıl Helsinki’den Nice, Barselona, Malaga, Faro, Funchal, Tenerife ve Las Palmas’a sefer düzenleyen şirket 2004 yılında 311 bin yolcu taşımıştı. Air Finland, yıllık ortalama 400 bin yolcu taşıyordu.
Turizm Güncel
Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe