Hava Yolculuğunun Uber’i Surf Air Birleşik Krallık Operasyonlarına Başladı 0

Yolcular, limitsiz uçuşlar için kendinden menkul bu hizmete aylık olarak 2,500 Sterlin ödeyecekler.

Hava yolculuğunun Uber’i olarak adlandırılan Surf Air, uçuşlarına özel ve ticari uçuş hizmetleri veren TAG Havacılık firması tarafından işletilen 8 kişilik uçakları kullanarak Mayıs ayında Luton Havaalanı’ndan başlamayı planlıyor.

Aslen Birleşik Krallık için lansmanını geçen Ekim ayı için planlamış olan havayolu firması, günlük olarak Dublin, Paris, Amsterdam ve Barcelona ile birlikte Cannes, Cenevre, ve Zürih gibi şehirlere hizmet vermeyi planlıyor olmasının yanı sıra İbiza gibi şehirlere de hafta sonu seyahat hizmetleri yürütmeyi planlıyor.

Yolcular çevrimiçi ya da bir uygulama aracılığıyla 30 saniyede rezervasyon gerçekleştirebilecekler ve uçuştan 15 dakika öncesine kadar havaalanına gelebilecekler.

2013 yılında Kaliforniya’da ülkenin ilk üyelik gerektiren özel havayolu şirketi olarak kurulan Surf Air’ın şu anda 3.000 üyesi var.

Eyalet içi ve dışı olmak üzere 13 destinasyon için günlük olarak 90 uçuş gerçekleştiriyor.

Havayolu’nun iddiasına göre; “ üyeler, uçabildiğin kadar uç hizmeti sayesinde ticari seyahatte hiçbir sorunla karşılaşmadan ve hayal kırıklığına uğramadan hizmetin keyfini çıkarabilirler.”

The Times’a konuşan Surf Air Avrupa Yöneticisi Simon Talling-Smith; “ Brexit’in iyi tarafını gördük, örneğin; bana göre finansal hizmetler veren ve işlerini Avrupa başkentlerine taşımak isteyen şirketlerden, ailelerini henüz Londra dışına götürmeye hazır olmayan birçok insan olacak” dedi.

British Airways’in Amerika kıtası için eski Başkan Vekili ve Travelzoo’nun eski yöneticisi olan Talling-Smith; “Modelimizi hava yolculuğunun geleceği olarak görüyoruz ve Kaliforniya pazarında kurulduğumuz günden bu güne kadar da büyük ölçüde kabul gördü.

“Yenilikçi hizmetimiz, düzenli seyahat edenlere başka hiçbir yerde görülmemiş fantastik bir değer sağlıyor, ayrıca kulübümüzü genişletmeyi ve Avrupa’nın en iyi destinasyonlarına farklı bir seyahat deneyimi sunmayı da dört gözle bekliyoruz” diyerek ekledi.

Surf Air’ın Avrupa kolu ilk bir yıllık dönemde 1.000 üye ile 8 milyon Sterlin gelir elde ederek işletme kârını arttırma beklentisi içerisinde.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe