HalalBooking.com A Serisi Yatırım Turunda 5 Milyon $ Hedefliyor

Dünya çapında 75 ülkede müşterisi bulunan Birleşik Krallık merkezli platform, bu yatırımın büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacağını umuyor.

Müşteriler destinasyona göre arama gerçekleştirebiliyor ve sonuçları helal tesisler ve hizmetler için filtreleyebiliyor. Platform bünyesinde şehir otelleri, kıyı otelleri ve villalar barındırıyor.

Platformun Londra, Paris ve Roma’da da mülkleri bulunuyor ve yapılan açıklamaya göre gayrimüslim ülkelerde “kayda değer” bir büyüme söz konusu.

Platformun, aile müşterilerine yardımcı olabilmek için “kesin aile fiyatlaması” ve “oda uygunluğu garantisi” gibi özellikleri bulunuyor.

Web sitesinde “bağlı acenta programı” da bulunduran platform seyahat acentalarının bu program aracılığıyla rezervasyonlardan komisyon kazanmasına da imkan sağlıyor.

Son 6 yılda HalalBooking.com her yıl için ortalama olarak %100 büyüme bildirdi. 2017 yılının ilk yarısında 7 milyon dolarlık bir ciro elde eden şirket, bu yıl toplamda 15 milyon doları hedeflerken 2018 için ise hedefi 50 milyon dolar.

Thomson Reuters’ın Küresel İslami Ekonomi 2016/17 Raporuna göre; Müslüman pazarı dış seyahat harcamalarında 2021 yılına kadar 243 milyar dolara ulaşacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!