Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzman Online Seyahat Acentası HelalBooking, 52,5 milyon dolar değerleme ile 2,5 milyon dolar yatırım aldı.

Reading, Birleşik Krallık merkezli firmaya göre yatırım turu düzinelerce bireysel yatırımcının ilgisini çekti. ABD’nin önde gelen sağlık e-ticaret sitesi New York merkezli FSAstore.com’un kurucu ortağı Azar Gurbanov liderliğindeki dört yatırımcı grubundan 2,5 milyon dolar toplandı.

HalalBooking CEO’su Elnur Seyidli; “Çok sayıda yatırımcı vardı ve fazla talep vardı. Bu turun küçük olması nedeniyle sadece birkaç yatırımcı seçebildik. 2019 yılı da, İngiltere, Almanya ve Türkiye de dahil olmak üzere önemli pazarlardaki zorlu ticaret koşullarına rağmen net gelirlerin % 60 oranında artmasıyla başarılı bir şekilde sona erdi” dedi.

HalalBooking, dünya çapındaki müşterileri ve bağlı ortakları için kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla 2020’de helal dostu yeni arama filtreleri başlatmayı planladığını söyledi.

Seyidli; “Bu yatırım, 2020 büyüme oranımızı% 100’ün üzerine çıkarmamızı sağlayacak ve daha çok yeni müşteri kazanma faaliyetlerine harcanacak. Helal dostu seyahat için küresel pazarın 2024 yılına kadar 274 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor ve bu da büyük bir fırsatı temsil ediyor. Bu pazarın farkındalığı hızla artıyor ve yatırımcılar, uluslararası seyahatleri onlar için çok daha kolay hale getirerek, iş modelimizin helal bilinçli gezginler arasında gerçek bir ihtiyacı karşıladığını anlıyorlar. 2020’nin sonunda daha yüksek bir değerlemede 20-25 milyon $ daha büyük bir B Serisi tur açmayı planlıyoruz ve 2024 yılına kadar 1 milyar dolarlık tek boynuzlu at hedefimize ulaşmayı umuyoruz” diyerek ekledi.

HalalBooking, yıl sonuna kadar rezervasyonlarda 30 milyon dolara ulaşma yolunda olduğunu ve yakın zamanda İspanya ve Bosna gibi yeni Avrupa destinasyonlarında ve Londra ve Paris gibi büyük şehirlerde bulunan otel ve villa konaklamalarını artırarak ürün teklifini çeşitlendirdiğini bildirdi.

Aynı zamanda Endonezya, Malezya ve Tayland gibi uzun mesafeli destinasyonlar sunuyor ve Maldivler ve Mauritius gibi yeni destinasyonlar da sunulmaya başlandı.

Secret Escapes Birleşik Krallık Eski Genel Müdürü Sebastian Fallert, 2020’de büyüme hızlanmasına yardımcı olmak için HalalBooking’e icrada görevi olmayan bir yönetim kurulu üyesi olarak katıldı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz