Google: Uçak Bileti Satarken Fiyattan Daha Fazlasına Odaklanmak Gerekiyor 0

Google Seyahat Sektörü Başkanı Ruairidh Roberts, bu haftaki Travel Weakly İş Yemeği’nde temsilcilere; tüketicilerin %58’inin uçak biletleri için halen fiyata dayalı aramalar gerçekleştirdiğini; fakat kabin içi farklı sınıflardaki koltuk aralığı, yemek bulunup bulunmadığı gibi aranan faktörlerin, kullanıcıların seçimlerini belirleyen önemli bir segmenti temsil ettiğini söyledi.

Bununla birlikte, bu arama davranışını yansıtan içeriğe sahip çok az reklam olduğunu da belirtti.

Kendisi; “Yalnızca en iyi fiyat karşılaştırmasına dayalı bir nitelik ölçümü gerçekleştiriyor ve eğer insanların sizde sahip olduğunu düşündüğü diğer hususları ölçmüyorsanız, o halde işin püf noktasını kaçırıyorsunuz” dedi.

Google, ortaya çıkan dijital eğilimleri incelemek için Küresel Yönetim Danışmanlığı McKinsey ile çalışıyor.

Roberts, Google’ın çabalarının çoğunun yeni ses ile aktive edilen sanal asistanı üzerine yoğunlaştığını da açıkladı. Firma, kısa süre önce Amazon’un akıllı hoparlörü Echo’ya yanıt olarak Google Home’u piyasaya sürmüştü.

Roberts, Google verilerinin, bütün aramaların %20’sinin sesli olarak yapıldığını gösterdiğini söylerken “Bu değişiklikler devam eden aramaların türünü de değiştiriyor” dedi.

Ayrıca, “Bu, bütün sektörlerde deneyimler açısından aradığımız yöntemleri de kökten değiştiriyor. Seyahat sektörü de farklı değil, insanlarla nasıl etkileşime geçtiğiniz her zaman değişiklik gösteriyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.