Google ‘Plan a Trip’ ile Arama Alışkanlığımızı Değiştiriyor

Hiç bir atışı kaçırmayan Google, geleneksel masa üstü bilgisayar aramalarının yerini alan akıllı telefon kullanım trendlerini yakalayabilmek için yeni ve plan yapmayı, seyahat ile ilgili daha kolay rezervasyonları mümkün kılan bir arama dizaynı geliştirmiş.

Örnek vermek gerekirse: Akıllı telefonunuzdan Google arama çubuğuna, ‘Where to go in England’ veya ‘England Destinations’ yazmayı deneyin. Anahtar kelimeler ‘where to go’ ve ‘destinations’ burada önemli. Aramayı yaptığınızda İngiltere ile ilgili ‘destinations’ ve ‘points of interest’ gibi sekmeler göreceksiniz.

Buradan sonra gidişat ilginçleşiyor.

Mesela İngiltere’nin başkenti Londra hakkında bilgi edinmek istiyorsunuz, ‘destinations’ altında ki ‘London’ sekmesine tıkladığınızda Google, Londra hakkında ki bütün bilgileri önünüze seriyor. En büyük fark ise gezilecek yerler, restoranlar ve hava durumunun yanı sıra uçak ve otel hakkında bilgiler de sunması. Ekranı biraz daha aşağı kaydırdığınız da, gideceğiniz yer hakkında videolar da bulabilirsiniz.

Burada ki en büyük ve en göze gelen değişiklik ise ‘Plan a Trip’ özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir kaç tık içinde uçak bileti alabilir, otel rezervasyonu yapabilirsiniz. Uçak bileti için yaptığınız arama, aktarma sayısı, hava yolu, kabin sınıfı ve uçuş sayısı ile ilişkilendiriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!