Google, Oteller ve Uçuşlar Uygulamalarına Güncellemeler Getirdi 0

Google’ın kullanıcılara otel ve uçuş fiyatları konusunda yardımcı olan araçları Google Oteller ve Google Uçuşlar’a, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına güncellemeler getirildi.

Google Uçuşlar uygulamasına, kullanıcıların fiyatları tarihlere göre karşılaştırabilmesine yardımcı olmak adına, takvim formatında bir ‘Tarihler’ sekmesi eklendi. En düşük fiyatlar yeşil, en yüksek fiyatlar ise kırmızı renk ile gösterilirken, kullanıcılar ekranı kaydırarak (mobil cihazlarda) fiyatların zamanla nasıl değiştiğini görebilecek. Bu özellik masaüstü platformlara yılın ilerleyen dönemlerinde sunulacak.

Bu hamle, arama mototu devi Google’ın, yerleşik seyahat uygulamaları olan Uçuşlar ve Oteller’e yönelik devam eden özverisini gözler önüne seriyor.

Uzun bir süredir, çevrimiçi seyahat acenteleri arasında, Google’ın kendi ürünlerini üçüncü tarafların ürünlerinin önüne geçirecek şekilde tanıtarak seyahat sektöründe planlanmış birtakım hamlelerde bulunacağına dair endişeler bulunuyor.

Google Oteller uygulamasına da güncellemeler geldi ve bu araca, tıpkı Uçuşlar aracına eklenen Tarihler sekmesinde yer alana benzer bir takvim görünümüyle, gecelik fiyatların gösterilmesini sağlayan bir özellik eklendi. Kullanıcılar, fiyatların değişim trendlerini de artık görüntüleyebiliyor.

Oteller aracına gelen bir diğer güncellemede Google, halihazırda diğer çevrimiçi seyahat acenteleri tarafından kullanılan bir özelliği, otelleri fiyatlarına göre harita üzerinde görüntüleme özelliğini kullanıcılara sundu. Benzer bir özellik havalimanları için de araca dahil edildi. Böylece kullanıcılar, seçtikleri havalimanı ile varış noktası arasındaki mesafeyi görebiliyor ve bu bilgiyi dikkate alarak fiyat karşılaştırmaları yapabiliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.