Google Haritalar Rotaları Erişilebilirliğe Göre Planlamaya Başladı 0

Google Haritalar, kullanıcıların tekerlekli sandalye ile kullanabilecekleri rotaları bulmalarına yardım etmek için çalışmalara başladı. Uygulamaya ilk olarak bazı büyük şehirlere ilişkin detaylar eklendi.

Günümüzde daha kapsayıcı olmayı hedefleyen Google Haritalar uygulaması artık büyük şehirlerdeki yürüme zorluğu çeken kişiler için en kolay erişilebilir rotaları göstermeye başladı. Kullanıcılar bu uygulamayı şimdiye kadar gidecekleri yolu bulmak veya en iyi toplu taşıma seçeneğini görmek için kullansa da yürüme zorluğu çekenlerin kendileri için daha uygun olan yolu bulma şansı yoktu. Google ise bu soruna odaklandı ve rehberler ile yerel ulaşım şirketleriyle gösterdiği ortak çaba sonucu engelli kullanıcılar için en uygun rotaları belirleyip listeledi.

Kullanıcıların bu rotaları görmek için yapması gereken ise gidecekleri yeri bulduktan sonra yol tarifini ve ardından tekerlekli sandalye ile erişilebilirlik seçeneğini seçmek.

Şimdilik Google Haritalar‘ın tekerlekli sandalye ile erişilebilirlik özelliği yalnızca Boston, New York, Londra, Tokyo, Meksiko ve Sidney‘de kullanıma açık olsa da Google erişilebilirliğe verdiği önem doğrultusunda bu önemli özelliği daha da yaygınlaştırmayı planlıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.