GoEuro Küresel Genişlemeye İsmini Değiştirerek Başladı, Omio 0

Berlin merkezli taşımacılık platformu GoEuro, Güney Amerika, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde envanter ve kullanıcılar eklemek için küresel bir genişleme stratejisine giriyor.

Bu çabanın bir parçası olarak, şirket ismini Omio olarak değiştiriyor, isim özellikle seçtiği bir isim, çünkü iki O harfi “seyahatin kökenini ve hedefini sembolize ediyor ve aynı zamanda orijinal markayla ince bir bağlantı oluşturuyor.”

CEO ve kurucu Naren Shaam, ilk olarak üç bölgeden hangisinin ekleneceği sorusunun kara taşımacılığı sağlayıcılarının mevcut teknolojisinin çok yönlülüğüne ve verimli bir şekilde entegre edilip edilmeyeceğine bağlı olacağını söyledi. Kendisi, 2020 başlarında ilk pazar ve ürün konseptini seçilmesini bekliyor.

Avrupa dışında büyümeye ek olarak, Shaam, Omio’nun Portekiz, İrlanda ve İskandinav bölgesi ve Doğu Avrupa’nın bazı bölgelerine hizmet eklemek ve daha uzun yol tedarikçileri eklemek dahil olmak üzere o kıtadaki varlığını derinleştireceğini söyledi.

Kendisi; “ Örneğin; herhangi bir küresel dağıtım sisteminde bulunmayan bölgesel otobüs şirketlerinin birbirine bağladığı küçük köyler – hepsine tek tuşla basit mobil biletleme deneyimi getirmek istiyoruz” dedi.

Shaam ayrıca, ürünün çoklu model taşımacılık güzergahlarını tek bir işlemle iade etme becerisini geliştirmeye devam edeceğini söyledi. “Bugün teklif ediyoruz, ancak bilet sisteminden çok daha karmaşık bir ürün. Pano üzerinde ölçeklendirmeden önce yapmamız gereken daha çok yenilik var.” diyerek ekledi.

Shaam, uzun vadeli hedefinin tüketiciler için ulaşım modellerine değil, ihtiyaçlarına göre daha doğal bir arama ve rezervasyon süreci oluşturmak olduğunu söyledi.

Shaam; “Yol gösterici inancımıza göre, gelecekte seyahat planlamasının bugünden tamamen farklı bir deneyim olacağına inanıyoruz: İstasyonları ve havaalanlarını aramak yerine, insanlar destinasyonları arayacak. Kağıt bilet almak için kuyruğa girmeye gerek kalmayacak ve aynı seyahatin her aşaması için ayrı bilet almaya gerek kalmayacak. Ulaşım, tüketiciler tarafından talep edilebilir” dedi.

2013 yılında kurulan Omio, aylık 27 milyon kullanıcısı olduğunu, 15 ülkede tamamen faaliyete geçtiğini ve 18 dilde ürünü bulunduğunu söylüyor.

Genişleme planları, Ekim ayında gelen 150 milyon dolarlık bir finansman turu ile destekleniyor. Bir aydan kısa bir süre sonra platform, feribot araması ve rezervasyon özelliğini sisteme ekledi.

Shaam, şimdilik, Omio’nun “mali kaynaklarının çok iyi” olduğunu söylüyor, ancak ekliyor: “Şehir içi taşımacılık şirketleri tarafından toplanan para miktarına bakarsanız – gezme, bisiklet paylaşımı, araba paylaşımı – içinde milyarlarca var. Şehirlerarası ulaşım sistemleri eşit derecede büyük pazarlar ve bunu çözmek için toplanan sermaye miktarı şehir içi ile karşılaştırıldığında çok küçüktür. Dolayısıyla, gerçekten tek bir üründe küresel taşımacılık yapmak istiyorsanız – gelecekte daha fazla sermaye gelecektir.” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.