Geziko.com 0

41346100375ts-logo-trTravelstart Online Travel Operations şirketi Isveçli bir girişimci olan Stephan Ekbergh tarafından 1998 yılında Isveç’in Malmö şehrinde kurulmuştur. Günümüzde seyahat harcamlarının 70%’nin online olarak yapıldığı Iskandinavya’da online seyahat sektörünün öncülerinden biri olarak kabul edilen şirket 2010 yılında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan web sitelerinin satışını yaparak merkezini Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyetine taşımış ve yönünü gelişmekte olan pazarlara çevirmiştir.

Cape Town, Nairobi, Dar-Es Salaam, Lagos ve Istanbul’da ofisleri ve web siteleri bulunan şirket kısa sürede Afrika online pazarında söz sahibi olup bugün bölgenin en büyük online seyahat hizmetleri sunan şirketidir.

2011 yılında Türkiye pazarına giren şirketin Türkiye operasyonlarını yürüttüğü web sitesinin alan adı www.geziko.com’dur.

Türsab ve IATA üyesi olan şirketin web sitesinden kredi kartı, havale veya EFT ile dış ve iç hat uçak biletleri nin satışı yapılmaktadır.

İçhatlarda Türk Havayolları ve AnadoluJet uçuşları için online bilet satışı yapılmakta olup diğer yerel havayollarının biletlerinin satışınada kısa bir süre sonra başlanacaktır.

İçerik, ürün ve hizmet kalitesini geliştirmek için çalışmalarını sürdüren şirketin amacı uygun fiyat ve üstün hizmet kalitesiyle kısa sürede online seyahat pazarında üst sıralarda yer almaktır.

Genel Bilgiler

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.