Geziko, Amadeus Capital Partners’dan 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı! 0

Çalışmalarını Afrika, Orta-Doğu ve Türkiye’de sürdüren, Geziko.com’un da sahibi olan Güney Afrika merkezli online seyahat şirketi Travelstart, global teknoloji yatırımcısı Amadeus Capital Partners’dan 40 Milyon US $ yatırım aldı.

Yatırım Travelstart’ın Afrika kıtasının en büyük online seyahat şirketi konumunu ve Türkiye gibi diğer ülkelerdeki sitelerini güçlendirmek ve geliştirmek için kullanılacak.

Afrika kıtası geleneksel seyahat acentelerinin son kalesi olarak kabul ediliyor. Birçok gelişmiş ülkede internet ve mobil üzerinden yapılan seyahat alışverişleri pazarın büyük çoğunluğunu ele geçirmişken, bu rakam Afrika’da tüm pazarın %5’ini oluşturuyor.

Travelstart’ın Türkiye’de 3. yılını, Afrika’da ise bu yıl 10. senesini kutladığını belirten Travelstart CEO’su Stephen Ekbergh, bu süre içinde Travelstart ekibinin tüm yolcular için düşük ücretlere ulaşabildikleri güçlü bir platform yarattıklarının da altını çiziyor ve ekliyor “Hem yolcular hem de tedarikçiler için bu sistemlerin yarattığı tüm karmaşıklığı ortadan kaldırıyor, sadece piyasanın gerçek sorunlarını çözmek için uğraşıyoruz.”

Amadeus Capital Partners‘dan Andrea Traversone bu yatırımın bir parçası olarak Travelstart yönetim kuruluna katılacak. Traversone yatırımla ilgili şunları söyledi: “Travelstart pazar için potansiyeli çok büyük bir şirket ve gelişmekte olan piyasalarda hâlihazırda yer edinmiş durumda. Afrika kıtasının en karlı e-ticaret sitelerinden biri olan Travelstart bu yatırımla büyüme hızını büyük ölçüde arttıracak. Biz bu büyümeye öncülük etmekten ve şirketin güçlenmesine tanıklık etmekten heyecan duyuyoruz.”

Geziko Hakkında

Geziko, 1999 yılında Stephan Ekbergh tarafından İsveç’te kurulan Travelstart Şirketinin Türkiye’deki ticari faaliyetlerini sürdüren markasıdır. Travelstart, 2006 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti pazarına girişinin ardından şu anda 16 ülkede faaliyet göstermektedir. Aylık 2 Milyon kullanıcıya ulaşan Travelstart, Afrika pazarının %75’ini elinde tutmaktadır.

Geziko müşterilerine uçak bileti arama, karşılaştırma yapma ve iç ve dış hat uçuşlarda hesaplı alışveriş imkânlarını sağlıyor. Araç kiralama ve otel arama hizmetleri de veren Geziko, ayrıca diğer web sitelerine gelişmiş Affiliate ağı kanalıyla seyahat ile ilgili çözümler sunmaktadır. 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe