Gezi ve Seyahat Blogu Nasıl Açılır? 1

Seyahat ettiğiniz yerleri unutuyor ve daha kalıcı olması olması için bir yerlere not mu almak istiyorsunuz? Bunun için en kolay yol bir gezi ve seyahat blogu açmak. 

Gezi ve Seyahat blogu açmak anılarınızı daha canlı tutacağı gibi farklı bir meslek için de yol açabilir, “Blogger” lık. Son zamanların en popüler akımlarından biri olan ” blogger‘lık ” çoğu internet takipçisinin yapmak istediği meslek arasında yerini almış durumda.

Peki gezi ve seyahat blogu blogu nasıl kurulur? Ücretsiz blog açabileceğim platformlar nelerdir? Blog yazarak para kazanmak mümkün mü?

Gezi ve Seyahat Blogu yazarak para kazanabilir miyim?

Kesinlikle kazanabilirsiniz! Türkiye’de ve Yurtdışında seyahat blogundan ayda binlerce hatta on binlerce lira kazanan insanlar var. Fakat bunun için oldukça sabırlı bir şekilde çalışmanız ve markalarla kontak halinde olmanız gerekmekte.

Blog İsmine Karar Verin!

Blogunuzun ismi yazdığınız konuyla alakalı olmalı. Arama sonuçlarında başlık olarak blogunuzun ismi görüneceğinden ziyaretçiler başlığı okuduğunda sitenin içeriği hakkında fikir sahibi olmalıdır.

Gezi ve Seyahat Blogu Nasıl Açılır?

Öncelikle blog açmak istediğiniz platformu belirlenizde fayda var. Bu platformlar ücretsizde olabilir ya da ücrette ödeyebilirsiniz.Ancak ilk blog’unuz olacaksa mümkün olduğunca ücretsiz platformlardan faydalanmanız sizin için faydalı olacaktır.” 

İşte ücretsiz gezi ve seyahat blogu açabileceğiniz platformlar…

  • Blogger.com
  • WordPress.com
  • Medium.com (Türkiye pazarından yakın dönemde ayrıldılar. Fakat yine de çok popüler bir mecra.)
  • Tumblr.com
  • Wix.com

Blogger.com ile Ücretsiz Blog Açmak

Google‘ın ücretsiz blog oluşturma sevisi olan ” Blogger.com ” ülkemizde seyahat bloggerları tarafından en tercih edilen alt yapılardan biri olarak yer almakta. Ücretsiz ve kolay bir şekilde açılabilen blogunuza dilerseniz .com, .net yada farklı bir uzantıya sahip alan adı alarak blog’unuzu yönlendirebilirsiniz.

WordPress.com ile Blog Açmak

WordPress.com da tıpkı Blogger.com gibi ülkemizde seyahat bloggerları tarafından en çok tercih edilen platformlardan biri. WordPress platformunda ücretli ve ücretsiz olarak blog açabilirsiniz. Kolay kullanım arayüzü ve bolca tema imkanı ayrıca takıldığınız noktalarda Google üzerinden probleminize yetişecek yardım severlere ulaşma imkanınız yüksektir.

Eklenti özellikleri ile diğer birçok platformu geride bırakan WordPress, popüler arama motoru Google’ın da en sevdiği platformların başındadır.

Medium.com ve Tumblr.com ile Ücretsiz Blog Açmak

Ücretsiz blog servisleri Medium ve Tumblr, diğer iki platformdan biraz daha farklı bir yapıya sahip. Klasik bir blog yapısı olmayıp resim, gif ve video içerik üreticileri için popüler olan platformda yalnızca takipçileriniz ya da arama sonuçlarında içerikleriniz görülmekte.

Wix ile Ücretsiz Blog Açmak

Dünya genelinde 53 milyon kullanıcıya ulaşmış HTML5 kodlama sistemini kullanarak düzenlenmiş Wix, kolay kullanımı ile sitenizi tam istediğiniz gibi düzenlemenize izin verir. Şu anda 3 GB gibi bir kota sunması biraz dezavantajı olsa da ücretli sürümleri ile bunu da çözebiliyorsunuz.

İşte blog açmak bu kadar basit, iyi bloglamalar…

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

1 Yorum

  1. ben bir seyahat ve etkinlik blogu açıyorum. kendi gözlemlediğim yerleri anlatacağım bu blog için buradan önemli tavsiyeler yakaladım, yazınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe