Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Gezginlerle İletişimde E-Mail Hala Çok Önemli

Campaign Monitor tarafından yapılan bir araştırmaya göre ABD’de tüketiciler seyahat ve konaklama firmalarıyla iletişime geçerken chat botları gibi farklı kanalları değil e-postaları tercih ediyor.

Araştırmaya katılan 1000 kişinin yarısından fazlası e-posta hesaplarını günde on defa veya daha sık kontrol ediyor.
Araştırma dahilinde kullanıcılardan alınan cevaplara göre seyahat ve konaklama firmalarıyla kurulan iletişimde kullanıcılara seçenek sunulduğunda, büyük bir farkla e-posta tercih ediliyor. Doğrudan e-posta göndermek, uygulamalardan ve sosyal medya araçlarından nispeten daha popüler.

Peki, kişiler e-posta hesaplarını günde on defa kontrol ediyor olsa da, seyahat firmaları kullanıcıları kendi e-postalarını açmaya nasıl ikna edebilir? Araştırmaya göre, seyahat firmalarının ileti konusunda yapılan indirimi öne çıkarmaları, kişiselleştirilmiş bir konu başlığına göre, etkileşimi daha da artırıyor. Bu durumda firmalar kişiselleştirilmiş bir ileti konusu oluşturup yapılan indirimi de vurguladığında çok daha iyi bir etkileşim kurabiliyor.

Araştırma sonuçlarına göre Y kuşağı e-postalara en çok yanıt veren kitle durumunda. 18 ile 35 yaş arasındaki bu grup, araştırmaya katılan kitle içinde e-postalara yanıt verme eğilimi en yüksek olan grubu oluşturuyor.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir