Gezginler SPOT ile Artık Güvendeler

SPOT Ürün Ailesi; Personal Tracker, Personal Messanger, Connect ve HUG olmak üzere 4 üründen oluşmaktadır. Tüm bu cihazlar kullanım amacına yönelik olarak farklı servisler sunmaktadır. Mevcut GLOBALSTAR uydu kümesini kullanan bu cihazlar www.findmespot.com web sitesi üzerinden aktive edilerek, kullanıcı tarafında yine aynı web sitesi üzerinde oluşturulan kullanıcı hesabına atanmaktadır. Kullanıcı, buradan, cihazı üzerinden kullanmak istediği servisleri satın alabilir ve bu servislere ilişkin ayarları gerçekleştirebilir.

TIME dergisi tarafından tüm zamanların en büyük ve etkili 100 icadından biri olarak ödüllendirilen SPOT cihaz ve servisleri bugüne kadar 74 değişik ülkede gerçekleştirilen operasyonlar ile 1.938 kişinin hayatını kurtarmıştır. Yalnız saha çalışanları, outdoor aktivistler, macera severler ve dağcılık, rafting vb. gibi sporlarla uğraşanlar tarafından tercih edilen SPOT cihaz ve servisleri aynı zamanda sosyal medya (facebook, twitter vb.) üzerinden de takip ve bilgilendirme imkanı sunabilmektedir. Kullanıcılar, ayrıca SPOT tarafından sunulan SPOT Adventure sunucusu üzerinden yaşadıkları maceraları, seyahatleri ve aktivitelerini kaydetme, paylaşma ve arşivleme imkanına da sahip olmaktadır.

SPOT Personal Tracker; ilk SPOT ürünü olup güvenlik hizmeti ve 10 dk.lık periyotlar üzerinden takip servisi sunabilmektedir. Özellikle, sağlam gövdesi ile sert arazi koşullarına son derece uygundur.

SPOT Personal Messanger; standart SPOT güvenlik hizmetlerinin yanında gelişmiş ek özellikler sunmaktadır. Ayrıca takip servisi de bu cihaz tarafından desteklenmektedir.

SPOT Connect; tüm güvenlik ve takip hizmetlerini destekler. iOS ve Android tabanlı sistemler ile çalışır. Cihaz yönetimi ilgili kaynaktan elde edilecek bir aplikasyonun akıllı telefon, tablet vs. gibi bir cihaza yüklenmesi ve SPOT Connect ile bu cihaz arasında Bluetooth ile iletişim kurulması esasına dayanır. Tüm SPOT cihaz yönetimi anlık olarak akıllı telefon ya da benzeri bir sistem üzerinden gerçekleştirilir. Ayrıca anlık olarak 41 satırlık bir mesajın da gönderimini içeren Yaz-Gönder Servisini kullanabilmektedir.

SPOT HUG; tamamen deniz araçlarının güvenliği için SPOT servislerinden yararlanır. Aracın hem seyir halinde hem de bağlı olduğu yerde güvenliğini sağlamakla beraber bağlı konumda ilgili sensörlerden alınan verileri de tekne sahibine iletir.

***

Spot Ürünleri ile ilgili bilgi almak isterseniz

Tel: +90 312 266 7979
Fax: +90 312 266 2611
GLOBALSTAR AVRASYA
Uydu Ses ve Data İletişim A.Ş.
Satellite Voice and Data Communication Inc

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!