GetYourGuide Talep Toparlanma Endeksi

Hükümetler seyahat kısıtlamalarını gevşetmeye başladıkça, dünya genelinde seyahat talebinde bir artış görülmeye başlandı. Bu amaçla, Getyourguide popüler turistik destinasyonların durumu hakkında bilgi vermek ve yerel ortaklarının turizmde toparlanmaya hazırlanmasına yardımcı olmak için Talep Toparlanma Endeksi oluşturdu.

Endeks hem turizm için popüler ülkeleri hem de toparlanmada dikkate değer eğilimler gösteren ülkeleri kapsamaktadır. Avustralya, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya, İsviçre, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamı kapsanmaktadır.

Ülke başına talep toparlanma durumunu, olumlu toparlanma belirtileri gösteren ülkeler için trend olan şehirleri ve dünyanın dört bir yanındaki turlar, etkinlikler ve turistik yerler için bazı rezervasyon eğilimlerini bulabilirsiniz.

Endeks, toparlanmayı 2 aşamaya ayırır: karantina ve iç seyahat. Karantina aşaması, ilk toparlanma belirtilerini gördüğümüz iç eğilimlere odaklanmaktadır. Yurtiçi seyahat aşaması, komşu ülkelerden gelen uluslararası seyahat verilerini içerir.

Genel olarak, karantina aşamasında Almanya, Hollanda, İsviçre, Yeni Zelanda ve ABD’de turizmin hızlı bir şekilde toparlandığını gördük. Ayrıca Fransa, Avustralya ve İspanya için seyahat talebinde hafif bir artış gördük. Bu arada, Birleşik Krallık ve İtalya’da seyahat talebi artmadı.

Birçok ülke karantina sırasında toparlanma belirtileri gösterirken, Yeni Zelanda yurt içi seyahat aşamasında önemli toparlanma işaretleri göstermiştir.

Almanya, Hollanda, İsviçre, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gezginler bir sonraki tatillerini ararken daha küçük pazarlara seyahat etmek istiyorlar. Karayolu ulaşımı veya kısa mesafeli uçuşlar ile kolayca erişilebilen destinasyonları keşfetmeye hazırlar. Daha küçük şehirlerin daha az kalabalık gibi bir faydası var ve sosyal mesafe önlemlerine uymayı da kolaylaştırır. Ayrıca, açık hava etkinlikleri gezginlere kalabalıktan kaçma şansı sunar.

Yaz ile birlikte Almanya’daki Cuxhaven, Hollanda’daki Volendam, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Myrtle Plajı gibi kıyı şehirleri popüler yerler haline geldi. Sahile erişemeyen gezginler için, İsviçre’deki Zermatt gibi açık hava destinasyonları popüler hale geldi. Güney yarımkürede, Yeni Zelanda’daki gezginler Queenstown yakınlarındaki dağlık bölgeleri ziyaret etmeyi planlıyor.

Turlar, etkinlikler ve deneyimler için rezervasyon eğilimleri

Yurtiçi seyahatlerin artmasıyla birlikte, yerel dillerde sunulan turlar popülerlik kazanıyor ve rezervasyonlar Haziran ayında Ocak ayının başlangıcına göre yüzde 40 arttı. Birçok gezgin, kararsızlığı da dikkate alarak esnek iptal seçeneği sunan etkinlikler arıyor. İptal edilemeyen faaliyetlere yönelik rezervasyonlar Haziran ayında yıl başlangıcına göre yüzde 60 azalmıştır.

Önemli Çıkarımlar:

Yukarıdaki öngörülere dayanarak, ürününüzü aşağıdaki şekillerde uyarlamak rezervasyonlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir:

-Açık havada gerçekleştirilen turlar ve aktiviteler sunmak.
-Ülkenizin yerel dilinde turlar ve etkinlikler sunmak.
-Etkinlikler için esnek iptal imkanı.
-Küçük şehirlere yurtiçi seyahatten faydalanmak.

Mümkünse, bu adımlar mevcut talep eğiliminden yararlanmanıza imkan sağlayacaktır. Ürününüzü müşterilerinizin beklentilerine uyacak şekilde güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ürününüzün GetYourGuide’daki performansını en üst düzeye çıkarmak için 4 ipucuna da göz atabilirsiniz veya API bağlantısının işletmenizi desteklemeye nasıl yardımcı olabileceğini okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!