Gerçek Zamanlı Seyahat Sigortası, PassportCard 0

Acenteler, seyahat sigortası ile bağlantılı yeni bir ödeme kartı satarak sürekli komisyon kazanabiliyor. PassportCard, başlı başına bir seyahat sigortası poliçesi değil; ancak, bu servsin, sigortanın karşıladığı hizmetler için ödeme yapmanın “daha az güçlük çıkaran” bir yolu olduğu söyleniyor.

Servis; gezginlere sigorta fonunu, yurtdışında alınan tıbbi hizmet benzeri hizmetler için daha sonra almak yerine, bu hizmetler için ödeme yapmak adına anında alma olanağı sunuyor.

Şirket halihazırda PassportCard servisini, Birleşik Krallık’taki seyahat sigortası sağlayıcılarına sunmaya başlamış bulunuyor.

Damgalı hesap kartının beş yıllık bir ömrü bulunuyor ve kartı satan acente, her yeni seyahat sigortası poliçesi satın alımında komisyon almaya hak kazanıyor.

Yurtdışında bulunan ve sigorta poliçeleri tarafından karşılanan tıbbi hizmet için ödeme yapması gereken müşterilerin, sigorta acentesinin 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri hattını aramasının ardından kartlarına gereken fon aktarılıyor ve müşteriler, kartı, herhangi bir evrak doldurmaksızın ya da uzun bir geri ödeme sürecinden geçmeksizin, tıbbi hizmeti veren kuruma ödeme yapmak için doğrudan kullanabiliyor.

Bagaj gecikmesi ve uçuş iptali ya da gecikmesi için yapılan geri ödemeler de aynı biçimde gerçekleştirilebiliyor. Kart, herhangi bir evrak doldurmaya gerek duyulmadan tıbbi hizmet veren kurumlarda ya da para çekmek için kullanılabiliyor.

Satılan sigorta paketlerinin değişen fiyatlarına göre farklı komisyon seviyeleri söz konusu olacak.

PassportCard, İsrail’de faaliyete geçtiği 2012 yılından bu yana Pazar payının %25’ini kazandığını ileri sürüyor.

PassportCard, sigorta devi Allianz ile ortaklık kurduğu Almanya’da, Tui’yi de içeren 6,000 acente üzerinden, ilkbahardan itibaren erişilebilir olacak. Fakat Türkiye’ye ne zaman gireceğini henüz bilmiyoruz.

PassportCard’ın baş yöneticisi Sharon Haran şu sözleri sarf ediyor: “Halihazırda, Birleşik Krallık’taki seyahat acenteleri ve tur operatörleri ile görüşmeyi sürdürüyoruz.”

“Acenteler komisyonlar sayesinde motive olacaklar; ancak, müşterilere iyi hizmet sunma ve satışa sunacak iyi bir ürüne sahip olma imkanları dolayısıyla daha motive olmuş durumdalar.”

Haran, PassportCard poliçelerinin, ortalama bir poliçeye kıyasla %10-15 oranında daha yüksek bir ücrete sahip olacağını belirtiyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.