Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kuzey İrlanda

1. The Dark Hedges, Antrim Kontluğu

kuzeyirlanda

Bu yolda yürüyüş yaptığınızı, bisiklet sürdüğünüzü bir düşünsenize… Burası Arya’nın Yoren ve ekibiyle birlikte Duvar’a giderken kullandığı yol imiş.

2. Downhill Beach, Londonderry Kontluğu

downhill

Burası 2. sezonda Ejderha Kayası olarak şu sahnede kullanılmış Bu arada sahilin bulunduğu şehir Derry 2013 kültür başkentiymiş.

3. Mourne Dağları, Down Kontluğu

mourne

Kontluğun gidilip görülmeye değer, önemli yerlerinden biri Mourne Dağları, dizide de birçok kez kullanılmış. Pilot bölümde, Dothrakilerin kutsal şehri olan Vaes Dothrak olarak ve 3. sezonda Theon’un Ramsay Bolton’dan kaçarkenki sahnelerinde bu dağların çeşitli yerlerinden yararlanılmış.

Malta

4. The Azure Window, Gozo Adası

tumblr_inline_n6elis4anh1rxciah

Azure Window diğer adıyla Tieqa Zerqa Malta’nın ikinci en büyük adası Gozo’nun önemli ve gidip görülesi yerlerinden biri. Gidip gören ve izlenimlerini paylaşan birçok Türk var gördüğüm kadarıyla, geçer not almış. Khal Drogo :’( ve Khalesi <3’nin düğünü burada olmuş.

5. Mdina

mdina

Mdina eskiden Malta’nın başkenti olan bir kasaba ve gidip görenlerin söylediklerine göre buram buram orta çağ kokuyor. King’s Landing olarak Dubrovnik ile birlikte kullanılıyor.

Hırvatistan

6. Dubrovnik

dubro

Dubrovnik’in şöyle bir fotoğraflarına bakınca gidip görenlerin yorumlarını okuyunca kayıtsız kalmamak elde değil… Hemi de Hırvatistan’da yakınımızda öyle bir güzellik varmış ki.

Dubrovnik King’s Landing olarak pek çok bölümde tüm ihtişamıyla karşımıza çıkıyor.

7. Lokrum Adası Manastırı ve Botanik Bahçesi

lokrum

Burayı 2. sezondan hatırlamışsınızdır. Çölün bağrında, serap gibi bir şehirdi Qarth. Burası için Dubrovnik’e çok yakın olan Lokrum Adası uygun görülmüş.

Fas

8. Essaouira

essa

Dizide 3. sezonda Khalesi’nin Essos’dan geçerek köleleri özgürleştirdiği Lekesizler’i ordusuna kattığı Astapor var ya heh işte burası orası. Essaouira Fas’da çok güzel bir balıkçı kasabası.

9. Aït Benhaddou ve Ouarzazate

ait

Burası Quarzazate denilen Berberilerin yaşadığı bir kasaba, kasabadaki Aït Benhaddou köyü UNESCO dünya miraslarından bir tanesi.

Burası 3. sezonda Khalesi’nin Lekesizler’i de önüne katıp yola çıktığı, bir de Yunkai’den gelecek haberi beklediği yer.

İzlanda

10. Myvatn Gölü

myvatn

2. ve 3. sezonda Duvarın ötesinde Yabaniler, Kargalar ve Akgezenlerin bulunduğu yerler buradan. Burada bulunan Grjotagja lav mağarasında Jon Snow ve Ygritte’nin romantik sahneleri çekilmiş

11. Svínafellsjökull

svina

İzlanda’nın güneydoğusunda Skatfell Ulusal Parkı’nda bulunan bu buzul bölgesi gene Duvarın ötesi olarak 2. ve 3. sezonda kullanılmış olup, Jon Snow, Ygritte ve Kargaların karlı bölümleri burada çekilmiştir.

Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda (Myvatn Gölü) ‘da Game of Thrones turları başlamış bile.

Fas’ da Aït Benhaddou’da ve İzlanda’ da Skatfell Ulusal Parkı’nda da katılabileceğiniz turlar mevcut.

Kaynak: Tripsta

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz