Futbol Tutkunlarının Mutlaka Görmesi Gereken 5 Ülke

Dünyanın en popüler spor dalı olan futbolun tüm dünyada ortak bir dili var. Futbol tutkunlarının görmesi gereken şehirler, futbolseverlerin ortak noktası niteliğinde.

Erkek, kadın ve çocuk fark etmeksizin her yaştan insanın heyecanla takip ettiği bu spor dalı, dünya çapında en iyi takımların bulunduğu ülkelere ilginin artmasını sağlıyor. Prontotour blog, seyahat deneyimlerini bir araya getirerek, en çekişmeli maçların oynandığı, futbol tutkunlarının mutlaka görmesi gereken yerleri listeledi.

Dünya çapındaki ünlü takımların devasa stadyumlardaki maçlarını, futbol kültürüne ilgi duyan her yaştan insan ilgiyle takip ediyor. Futbolseverlerin adeta sanat eseri niteliğindeki mutlaka görmesi gereken yerler de ilgi uyandırıyor.

İşte futbol tutkunlarının mutlaka görmesi gereken ülkeler

İngiltere

19. yy’dan bu yana modern futbolun doğuşu ve gelişimine büyük katkı sağlayan bu ülke, futbolseverlerin mutlaka görmesi gereken bir destinasyon.

İngiltere, en eski futbol kulubüne, federasyona ve futbol ligine sahip olması nedeniyle futbol tutkunlarının görmek istediği yerler arasında. Dünyanın en popüler ve zengin liglerinden biri olarak görülen İngiltere Premier Ligi’ne de ev sahipliği yapıyor. Futbolseverler, bu ülkede maç izlemeye bayılıyor.

Bir futbolsever olarak İngiltere’ye gittiğinizde, futbolun başlangıcını hissedebilmeniz için mutlaka Wembley, Old Trafford, Emirates, St. James’ Park ve Stadium of Light stadyumlarını görmelisiniz.

wembley_tg

İspanya

Futbol bu ülkede en çok bilinen spor dalıdır. İspanyolların futbol ile tanışıklığı 19. yy’a dayanıyor. Bu tarihten itibaren İspanya’da futbol zamanla gelişmeye başlamıştır.

Ülkenin dünya kupası ve şampiyonlar ligi tarihinde çok önemli başarılara imza atan kulüpleri bulunuyor. Kraliyet’in düzenlediği ‘Kraliyet Kupası’ müsabakaları, İspanya’nın en ünlü stadyumu Camp Nou’da oynanıyor. Futbol tarihinin en zevkli maçlarını izlemek istiyorsanız, tam yerindesiniz.

camb_nou_tg

İtalya

İtalya’nın Serie A ligi futbolseverler tarafından defansif futbolun en iyi uygulandığı lig olarak biliniyor. Ülkenin milli takımı da dünyanın en iyi futbol takımları arasında.

Dünya futboluna bir çok başarılı yıldız kazandıran bu ülke, en çok dünya kupasına sahip olan takımlardan biri.

Futbolseverlerin bu ülkedeki seyahatlerinde mutlaka görmesi gereken stadyumlar, Giuseppe Meazza ve Stadio Olimpico.

giuseppe_meazza_tg

Almanya

Futbol tarihinin en eski ülkelerinden biri kabul edilen Almanya’da futbol, taktiksel anlamda üst seviyededir. Takım oyunu denince de akla Alman takımları geliyor. Bu ülke futbolda, uluslararası alanda en kaliteli liglerden birine sahip.

Dünyanın önemli futbol müsabakalarına ev sahipliği yapan Almanya’da, Allianz Arena München Stadion, Signal Iduna Park ve Berlin Olimpiyat Stadyumu’nu futbol tutkunları mutlaka görmeli.

futbol-tutkunlarinin-mutlaka-gitmesi-gereken-5-ulke

Brezilya

Brezilya tam anlamıyla bir futbol ülkesi. Çünkü bu ülkede futbol bir kültür ve yaşam biçimi haline gelmiş. Şov ve estetiğe dayalı birçok efsane futbolcu bu ülkede yetişti.

Brezilya, geçmiş yıllarda dünya kupası için bir çok ülkeyi de ağırladı. Burada görmeniz gereken Maracana Stadyumu, dünyanın en ünlü ve en özel tasarımlı stadyumlarından.

maracana_tg

Kaynak: Prontotour Blog

 

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!