Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geçtiğimiz ay Foursquare’in yayınladığı verilere göre ABD’ye yönelik uluslararası seyahat rakamları düşüşte.

Ortaya çıkan verilerin kaynakları ise 150 ülkeye yayılan 13 milyon Foursquare kullanıcısı ve 2016 Temmuz ve 2017 Mart arasındaki döneme ilişkin seyahat kalıplarına ilişkin göstergeler oldu. Şirketin sunduğu göstergelere göre ABD’ye yönelik turizm 2016 Ekim ayı itibariyle düşüş yaşamaya başladı ve ilerleyen süreçte yalnızca oldukça küçük toparlanma sinyalleri gösterdi.

Elde edilen veriler iş seyahati veya eğlenme amaçlı seyahat arasında gezginlerin gittikleri yerlere göre farklılıkları da belirliyor.
Eğlenme amaçlı seyahatte gidilen noktalar casinolar, büyük mağazalar, alışveriş merkezleri, anıtlar, müzeler, gece kulüpleri, restoranlar ve tema parklar olarak tanımlanıyor. İş seyahatlerinde gidilen yerler ise kongre merkezleri ve ofislerden oluşuyor.
ABD’ye yönelik seyahatte eğlence amaçlı gezilerde en keskin düşüş yaşanırken, iş seyahatleri stabil kaldı.

Foursquare‘in verilerine göre 2017’de küçük bir artış belirtisi bulunsa da özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika’dan ABD’ye yönelik turizmde düşüş yaşandı.

Şirket net bir sebep göstermese de, günümüz ABD dış politikasının ve değer kazanan doların diğer sebeplerle birlikte bu düşüşün nedenlerini oluşturabileceğini ifade etti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz