FHS ‘Gezgin Damaklar’ Adı Altında Lezzet Seyahatleri Düzenleyecek 0

Şirket toplantıları, seminer, kongre organizasyonları, kurum içi toplantılar, konferans ve sempozyumlar, ürün lansmanları, gala organizasyonları gerçekleştiren FHS Turizm yeni projesiyle Türkiye’yi ilk defa lezzetin ön plana çıktığı “Kültür ve Lezzet Turizmi” ile tanıştırıyor.

Süha Alnıtemiz’in yöneticiliğinde kurulan “GezginDamaklar”, damak tadı peşindeki yerli ve yabancı gezginler için “Kültür ve Lezzet Seyahatleri” düzenleyecek.

Ülkemizde gastronomi alanında yerel lezzetlerimizin zenginliğini açığa çıkarmak ve insanlarımızın damak tadına duydukları yoğun ilgiye cevap vermek amacıyla kurulan GezginDamaklar, turizmde doğa ve kültür varlıklarımız kadar farklı lezzetlere de yoğunlaşacak.

1995 yılından beri sektörde faaliyet gösteren FHS Turizm ve GezginDamaklar’ın Kurucusu Ferzan Kırhan yaptığı açıklamada, “Sektörde 17 yıl boyunca edindiğimiz tecrübemizle iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma sahibiz. Türkiye’nin hemen her yerinde irili ufaklı bir çok organizasyon gerçekleştirdik. Bu organizasyonların çoğu kurum toplantıları olsa da sonuçta turizm odaklı uygulamalardı. Türkiye’nin hemen her şehrinde yerli ve yabancı misafirler ağırladık. Bu misafirler o şehirlerden unutamayacakları lezzetleri tatmış, doğal ve tarihi güzellikleri görmüş olarak ayrıldılar. Türkiye’nin lezzetleri ve kültürel güzellikleri konusunda çok fazla bilgi biriktirdik. Bu tecrübenin üzerine sektöre uzun süre emek veren GezginDamaklar Genel Müdürü Süha Alnıtemiz’in Türkiye turizmi, seyahat ve tur düzenleme konusundaki yetkinliğini de ekleyerek “GezginDamaklar”ı yarattık.

“GezginDamaklar” markamızı duyurmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. GezginDamaklar seyahat severlere Türkiye’nin en önemli kültür ve lezzet duraklarını kapsayan 60’a yakın destinasyonla çok özel tur paketleri hazırladı. Bu turlara www.gezgindamaklar.com adresinden ulaşılabilmektedir” dedi.ezginDamaklar’ın yönetiminde Türkiye’de seyahat kültürünün oluşmasında büyük katkı sağlayan turizm sektörünün tecrübeli ismi Süha Alnıtemiz bulunuyor. Bugüne kadar pek çok seyahat acentasını alanında markalaştıran Alnıtemiz, GezginDamaklar’ın da kısa sürede sektörde önemli bir yer edineceğini belirterek; “Bir ülkeyi ya da yöreyi tanımak için 4 ana unsur vardır. Kültürel ve tarihi varlıklarını, doğal cazibe alanlarını, halk yaşamını ve mutfak özelliklerini öğrenerek bir yöreyi tanıyabilirsiniz. Gezginler bazen yemek saatlerinde serbest bırakılır bazen de hızlı servis veren sıradan restoranlarda beslenme ihtiyacını giderirler. Bu durum damak tadı peşindeki gezginleri hayal kırıklığına uğratmaktadır. Biz de bu ihtiyaçtan yola çıkarak damak tadına düşkün seyahat severleri bir araya getireceğiz. Gezip gördüğümüz noktaları sadece tarihi ve doğal güzellikleriyle değil, mutfak kültürüyle de tanıyacağız. Yörenin meşhur lezzetlerini keşfe çıkacağız” dedi.

GezginDamaklar, başlangıçta yerli gezginler için yurt içi turlar düzenleyecek, ardından yurt dışı turlar ve yabancı gezginler için Türkiye turları devreye girecek. FHS Turizm’in uzmanlığında gerçekleştirilecek turlara şimdiden yoğun bir ilgi var. Günü birlik turlardan, 4-5 günlük turlara kadar sayısız seçeneklerin bulunduğu GezginDamaklar, yabancı misafirlerini Türkiye’de farklı lezzetlerle ağırlamak isteyenler için de farklı seçenekler sunuyor.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.