Expedia’nın Yeni Ürünü Stay Off Social ile Gezerken Çevrimiçi Olmanın Keyfini Çıkarın

Sosyal medya platformlarında günlük olarak harcanan zamanın giderek artmasıyla birlikte, gerçek anlamda sosyal deneyimler yaşamak için herkese olduğu gibi gezginlere de tatilleri sırasında tadını çıkarabilecekleri kısa bir süre kalıyor.

Expedia, tatilcilerin sosyal medyada harcadıkları zamanın tatillerinden çalmamasını sağlamak adına, kullanıcıların sosyal medya profillerini otomatik olarak güncelleyecek bir aracı kullanıma sundu.

Stay Off Social ismi verilen araç, kullanıcıların bulundukları lokasyonlara özel sosyal medya durum güncellemeleri paylaşıyor.

Expedia’nın Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinden sorumlu ticari direktörü Alex Platts, bu yeni aracın ortaya çıkış fikrinin arkasında yatan detaylara dair açıklamalarda bulundu: “İnsanlar, sosyal medyanın kendi tatil deneyimlerini berbat ettiğini söylüyorsa da, sosyal medya yine de tatillerinin önemli bir yanı olmayı sürdürüyor görünüyor. Aşırı miktardaki tatil selfie’leri ve tatil deneyimlerini çevrimiçi düzlemde paylaşmaya olan bariz bağımlılık ile birlikte öyle görünüyor ki insanlar, tatildeyken rahatlamanın ve anı yaşamanın önemini göz ardı ediyorlar.”

Expedia tarafından yayınlanan veriler, sıradan bir Birleşik Krallık vatandaşının, bir haftalık tatil süresince, sosyal medya hesaplarını güncellemek için dokuz saatten fazla zaman ayırdığını ortaya koydu. Gerçekleştirilen bir ankete katılan 2,000 katılımcının neredeyse yarısı, sosyal medyada harcadıkları zamandan dolayı önemli tatil deneyimlerinden geri kaldıklarını kabul etti.

Tatilciler, sosyal medya platformlarına fotoğraf yüklerken, hangi fotoğrafın uygun olduğu konusunda oldukça dikkatli davranıyor: Aynı anketin katılımcılarının üçte birinden fazlası, bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşmadan evvel, paylaştıkları pozu yakalamak için üç ya da dört fotoğraf çektiklerini belirtti. Anketi yanıtlayanların %10 gibi şaşırtıcı bir bölümü, aradıkları mükemmel tatil selfie’sini elde etmek için sayıları 15’i bulan fotoğraflar çektiklerini söyledi.

Her dört kişiden biri, tatilleri sırasında sosyal medya hesaplarına her zaman olduğundan daha fazla ilgi gösterdiğini belirtti. Pek çok insan, deneyimleri paylaşmanın ve anıları saklamanın sosyal medyada gönderi oluşturmak için esas motivasyon olduğunu söylemiş olsa da, anket katılımcılarının dörtte birinden fazlası, sosyal medyayı sadece günlük rutinin dışında geçirdikleri vakit ile övünmek için kullandıklarını kabul etti.

Katılımcıların %60’ından fazlası, Avrupa Birliği sınırları dahilinde tatil yaparken cep telefonlarını daha da fazla kullanacakları düşüncesinde olduklarını belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!