Expedia, 2017’de 5.3 Milyar Dolarlık Pazarlama Rekoru Kırdı 0

Expedia‘nın pazarlama için yaptığı harcama, tüm gelirinin yarısından fazlasına (% 52,7) eşittir ve 2016’daki pazarlama harcamasından (4,4 milyar ABD doları) % 21 olarak daha fazladır.

Expedia daha önceli pazarlama rekorunu 2015 yılında gerçekleştirmişti. Bu rekor 3.4 milyar dolarlık bir harcama ile şirketin genel payının %50.7’iydi.

Rakip online seyahat devi Priceline Group bugüne kadar satış ve pazarlamada (Eylül 2017’ye kadar) yaklaşık 4 milyar dolar harcarken, Expedia, 2017 boyunca toplamda 10.5 milyar doların üzerinde pazarlama harcaması yaptı.

Expedia, satış ve pazarlama çalışmalarını daha da genişlemek için “daha yüksek maliyetli kanallar” seçmesi nedeniyle harcamaların daha da arttığını belirtti. Özellikle HomeAway, 2017 yılının son çeyreğinde pazarlama harcamalarını artırmış ve geleneksel marka aktivitesinin yanında performans pazarlama dünyasında da çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Expedia CEO’su Mark Okerstrom yeni müşteriler çekmek için önemli miktarlarda yatırım yapılması gerektirdiğini söyleyerek pazarlamaya büyük miktarda harcama yapmaya devam edeceklerini açıkladı. Okerstrom, “Örneğin, yeni pazarlarda piyasaya çıktığımızda her şeye sıfırdan başlıyoruz. Yeni girdiğimiz bu ülkelerde marka bilinirliğimiz yok. Dolayısıyla, bu ülkelerde dikkat çekmek ve marka görünürlülüğümüzü arttırmak için yatırım yapmak zorundayız. Bu yaptığımız harcamalar ile de sürekli müşterileri kazanmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe