Evaneos 21 Milyon Dolar Fon Alıyor

Fransa merkezli seyahat acentası olan Evaneos fonunu 21 milyon dolar artırdı.  Fonlarını Serena CapitalFonds Ambition Numerique (BPIFrance), ISAI and XAnge‘ten alan Evaneos teknolojik gelişmeler için yatırımlarına devam edecek.

Şirketin gelecek planında yeni marketlere açılmak var. Gelecek planlarının arasında Amerika’yı da dahil eden Evaneos, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca konuşan müşterileri için de artık hazır bulunmakta.

2009 yılında kurulan şirket cironun büyük bir kısmını (%40) uluslararası marketten sağladığını belirtti. Bu da gelecek planlarının neden başka ülkeleri hedeflediğini de şeffaf bir şekilde açıklıyor aslında. 2016 yılının sonuna kadar Hollanda, Danimarka ve İsveç’te hizmet vermeyi hedefliyorlar.

59061_1389597570_56522-1383740521-p2fondateurs-20evaneos-20-web-1

Evaneos ortak kurucusu Yvan Wibaux:

“7 yıldır elde ettiğimiz tecrübe ve topladığımız datalar, bize gelecek yıllardaki yönelimimiz için ışık tutuyor. Aldığımız yeni fonlarla yatırımlarımızı daha hızlı bir şekilde yapıp gezginler ve yerel seyahat acentaları arasındaki iletişimi artırmak istiyoruz. Ve yine bu fon sayesinde teknolojik gelişmelere bütçe ayırıp gezginlerimizi yeni teknoloji ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, Software as a servis (SAAS) yani yazılım olarak servis olarak Türkçe’ye çevrilen lokal seyahat acentalarını bir araya getiren bu platformu geliştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!