Etihad, Sadakat Programı için Bir Fintech Start-Up’ı ile Anlaştı

Abu Dhabi merkezli Etihad Airways, Dallas merkezli “ödeme sistemleri arasında birlikte çalışabilirlik” konusunda uzmanlaşmış marka Modo ile anlaştı.

Şirket, mevcut ödeme sistemlerini bu sistemlerde değişiklik yapmadan hızlı bir şekilde bağlamak için bulut tabanlı bir yardımcı program sunuyor. Tüketicilerin sadakat puanlarını, satış noktasında, çevrimiçi olarak ve mobil ticaret yoluyla ödeme yapmak için kullanabilecekleri her yerde çok kanallı dijital ödemeleri kolaylaştırıyor.

Bu da, sadakat puanı kullanımını havayolu şirketinin müşterileri için daha elverişli hale getiriyor ve yeni kurumlarla olan sadakat programı anlaşmalarını basitleştirmek ve genişletmek için yeni fırsatlar yaratır.

Modo, Misafir Millerini birden fazla ürün ve hizmet için sorunsuz ve kolay ödeme olanağı sağlayan bir para birimine dönüştürmek için Etihad ile birlikte çalışıyor.

Etihad Konuk Genel Müdürü Yasser Al Yousuf, bunun pratik olarak ne anlama geldiğini şöyle açıkladı:

“Etihad şu anda iki ayrı rezervasyon akışını yönetiyor – biri standart rezervasyonlar için, diğer ise sadakat puanı kullanımları için ki bu durum, markalama ve deneyimin tutarlılığını sağlamayı daha da zorlaştırıyor.

“Şimdi Etihad Web Sitesine ‘Pay with Miles’ kısmını ekleyerek Etihad ve diğer havayolu ortakları için tek bir rezervasyon deneyimine imkan sağlayacağız; ama aynı zamanda “Etihad Guest” üyelerinin bu kısma tıklayarak check out esnasında ödeme yapmalarını sağlamak için diğer birçok çevrimiçi ortakla da çalışabileceğiz” dedi.

Modo Baş Gelir Sorumlusu Brian Billingsley ise; “Modo ödeme araçları sunmaya başladığından beri, ödemeler ve ticaret yoluyla birlikte çalışabilirliği sağlama vizyonunu sürdürürken, konuklarının millerini her yerde harcayabilmesini sağlamak üzere Etihad ile çalışmak için eşsiz bir konumdayız “ dedi.

Ortaklık, Modo’nun, Abu Dhabi Global Market’te (ADGM) KPMG Lower Gulf Limited (KPMG LG) / KPMG Digital Village işbirliği ile başlattığı bir girişim olan Abu Dhabi’deki yıllık FinTech (Finans-Teknoloji) İnovasyon Yarışması’na katılmasından sonra gerçekleşti.

KPMG Digital Village tarafından seçilen start-up’lar, katılımcı BAE tabanlı işletmeler tarafından belirlenen gerçek bir işletme ihtiyacına hitap eden bir prototip çözüm geliştirmesiyle görevlendirilmişti.

KPMG LG Ortağı ve Finansal Hizmetler’den Umair Hameed; “KPMG Digital Village’deki hedefimiz, şirketler ve girişimler arasındaki ortaklıkları kolaylaştırmak. Müşterimiz Etihad Airways, sadakat programlarını geliştirmek istiyordu ve Modo’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Avrupa’da check-out ile ilgili çalışmalarını ve mağaza içi ve çevrimiçi satış noktalarında sadakat puanları için birlikte çalışabilirliğini biliyorduk” dedi.

Modo ve Etihad Airways, 17 Eylül 2018’de Abu Dabi’deki Fairmont Bab Al Bahr’daki FinTech Abu Dhabi Zirvesi’nde yeni mil ödeme çözümünü sergileyecek.

Singapur Havayolları da kısa bir süre önce blockchain ile KrisFlyer üyelerinin millerini katılımcı perakendecilere hizmet ve mal alımında ödeme yapmaları için kullanmalarına izin veren sadakat programı için yeni bir KrisPay mobil ödeme çözümüne giriş yapmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!