Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Etihad Airways, ekonomi sınıfı deneyiminin elden geçirilmesinin bir parçası olarak, A320 ve A321 uçağındaki koltuk arkası eğlence (IFE) ekranlarını kablosuz IFE çözümüyle değiştireceğini açıkladı.

Güçlendirme programının Ağustos ayında tamamlanması planlanıyor. Taşıyıcının “Kendi Yolunuza Gidin” reklam kampanyasıyla birlikte sunulan program ile tüm ekonomi kabinini yenilendiği ve yeni bir yemek deneyimi sunulduğu da görülecek.

Yeni görünümlü kabinde İngiltere merkezli Acro’nun Series 6 serisinden ergonomik koltuklar yer alacak. Koltuklar koltuk boşluğun arttırılmasını sağlayacak ve hızlı şarj edebilen USB noktalarının yanı sıra ayarlanabilir bir telefon ve tablet tutucusunu da içerecek.

Yolcular, yerleşik Panasonic eXW sistemi üzerinden doğrudan kendi cihazlarından 300’den fazla ücretsiz IFE içeriği bulunan IFE sistemine kablosuz olarak bir web tarayıcısı aracılığıyla giriş yapıp bağlanabilecekler. Yolcular, gişe rekorları kıran Hollywood yapımları, uluslararası filmler ve HBO ve Universal şovları gibi birinci sınıf TV programları da dahil olmak üzere daha geniş bir eğlence programı yelpazesini görüntülemek için seyahatten önce yeni E-BOX Stream uygulamasını indirebilirler.

Havayolu, taşıyıcı, koltuk arkası IFE ekranlarının, havayolunun geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçağı filosundaki ekonomi kabinlerinde kalacağını vurguladı.

Yeni yemek deneyimi

Etihad ayrıca, tüm uçuşlarında yeniden tasarlanan ücretsiz bir yemek konsepti başlattı. Üç saatten fazla süren yolculuklarda, ücretsiz yemek servisinin ana yemeği, şimdi taze mevsimsel malzemelerle ve daha fazla destinasyon odaklı seçimlere odaklanarak daha kaliteli, daha büyük, çağdaş bistro tarzı bir yemek. Yeni kavisli üçgen tepsi tasarımı Abu Dabi’nin mirasını yansıtıyor ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretiliyor. Yeni çatal bıçak takımı % 85 daha hafif, bu da uçak ağırlığını ve yakıt kullanımını azaltıyor. Her yıl, havayolu 27 milyon plastik kapağı ve diğer kapları da çıkararak daha fazla sürdürülebilirliğe yönelik ilerlemeyi destekleyecek ve tek kullanımlık plastiklerin kullanımını 2022 yılına kadar % 80 oranında azaltacak.

Yeni yemek sırasının bir parçası olarak, yemek sonrası kahve ve çay servisiyle tatlılar ayrı ayrı servis edilecek bu da ana yemek sırasında tepsideki karmaşayı azaltacak. Kısa uçuşlarda ana yemekle birlikte tatlı servis edilecek.

Buna ek olarak, önemli ölçüde genişletilmiş olan “Tatlı veya Tuzlu” perakende menüsü, hepsi satın alınabilecek olan Tapas kutusu, sıcak yemekler ve birinci sınıf tatlı ve tuzlu atıştırmalık yiyecekler dahil tekliflerle ana yemek servisi menüsünü tamamlar. Seçim ayrıca çocuklar için seçenekler de içeriyor. Yeni perakende hizmeti, Bateel, Starbucks, Thorntons, Cawston Press, Heavenly, Perrier ve Barebells gibi lider markalarla ortaklıklar ile geliştirilecektir.

Etihad ayrıca, uçuş konforunu ve ambiyansı daha da artırmak için yeni battaniyeler, yastıklar ve koltuk başlıkları kılıfları dahil olmak üzere yumuşak ürünleri yeniliyor.

Etihad Havacılık Grubu İcra Kurulu Başkanı Tony Douglas; “Etihad her zaman, Pazar sürekli değişirken seyahatin geleceğini şekillendiren ,meydan okuyan bir marka olmuştur. Ödüllü Business, First ve The Residence kabinlerimizde uzun zamandır varolan ekonomi seyahatine liderlik ve yenilik getiriyoruz.

“İyiyi seç” sözümüzün bir parçası olarak, uçakta dijital dönüşüm, gelişmiş seçenek ve yeniden tasarlanmış kabin ve ürünler aracılığıyla konuklarımızı seyahat deneyimlerini daha fazla kontrol altında tutuyoruz.

“Önde gelen bir tam hizmet havayolu olan Etihad, tüm yolcuların kendine özgü ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayacak şekilde adapte oluyor ve gerçekten keyif almak istediklerini daha fazlasını sağladı. Bu sadece daha fazla seçenek ve kişiselleştirme sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda üstün, ticari açıdan akıllı ve sürdürülebilir bir hizmet sunmaya devam etmemizi sağlıyor” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz