Eşsiz Charter Sistemi: Chartwind 0

2015’in sonunda kurulup 2016 yılında iş hayatına başlayan Chartwind, charter uçuşları yani ucuz uçak seferleri için tamamıyla otomatikleştirilmiş bir rezervasyon sistemi. Chartwind, ücretsiz olmasının yanısıra müşteri ve kiralama şirketlerinin rahatça kullanabilmesi için düzenlenmiş.

Chartwind, uçak kiralama şirketlerinin rutin işleri üzerinde büyük etki yaratmayacak bir sistem geliştirmek amacıyla yola çıkmış. Ve böylece ücretsiz üye olup yıllık herhangi bir ücret ödenmeyecek bir site oluşturulmuş. Bu sistemde kiralama şirketleri bir müşteri tarafından tercih edildiğinde kendilerinden komisyon alınmıyor. Kiralama şirketlerine talep edilen uçuşun kalkış ve varış yeri hakkında bir eposta gönderiliyor. Kiralama şirketleri bu uçuşları fiyatlandırmaya karar verdiğinde uçuş zamanı, uçak modeli ve fiyatı belirliyor. Eğer müşteriler acentelerden birinin teklifini seçerse Chartwind ödeme bilgilerini müşteri ve acente arasında paylaşıyor. Bu evreden sonra işlemi tamamlamak iki tarafın sorumluluğuna kalmış.

chartwind

Chartwind uçak kiralama şirketlerine uçuşa hazır, uçuş ücreti ve kalitesi konusunda bilinçli müşteriler yönlendiriyor, böylece ödeme yöntemi ve uçuşun kendisi dışında yapılacak birşey kalmıyor.

Müşterilerin üye olması herhangi bir ücrete tabi olmadığı gibi, bir uçuş talebinde bulunmak yada fiyatlara göre arama yapmak da ücret gerektirmiyor. Seyahat acentelerinden birini seçtiklerinde otomatik olarak iletişim bilgileri firmalarla paylaşılıyor. Chartwind müşteri ve seyahat acentesi arasındaki ilişkinin tamamen dışında yer alıyor ve herhangi bir gizli ücret de almıyor. Şirket 2017’de fiyatları arttırmayı düşünüyor, buna rağmen 2016 yılında üye olan müşteriler için fiyatları artırmayıp onları koruyacaklarını da belirtti.

Asıl ilgi çekici olan şu ki, müşteriler karar verene kadar uçuşlar arasında düzensizce ve özel aramalar yapabiliyor. Seçenekleri ve tasarrufları görüp, birileri onları karar vermeye zorlamadan istediklerini seçebiliyorlar. O gün için ek sefer yapabilecek uygun bir uçak bulunması yada seyahat acentesinin o gün için kiralanmayan uçağı ile daha fazla zarara girmemek için daha uygun bir ücretle kiralaması gibi ihtimallerle daha fazla seçenek ve fiyatlandırmada büyük farklılıklar olabiliyor.

Özel uçuş için seyahat acentesi aracılığıyla uçak kiralamak tabi ki bu şekilde de pahalı ama sunulan uçuşlarda geniş bir fiyat aralığı olduğunu görüyoruz. Chartwind ile en iyi fiyat ve en iyi uçağı seçebilir, ve beğendiğiniz seyahat acentesiyle Chartwind olmadan da yolunuza devam edebilirsiniz. Yani bu işlemde iki taraf da birkaç tık ile kazanıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe