Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzun mesafe uçuşlarınızdan ötürü birkaç saat havaalanında tıkılı kaldınız, gecenin bir yarısı ve sessizlik ve huzur istiyorsunuz. Peki nereye mi gideceksiniz? Havaalanı otelleri şüphesiz en iyi seçenektir ama tüm havaalanlarında otel bulunmaz ve olanlar da birkaç saatlik uyku için oldukça pahalı olabilir. Lüks bekleme salonları da ana bekleme yerlerinden daha rahat olsa da şekerleme yapmak için uzanmak gibi bir şansınız olmayacaktır. İşte ikisinin arasındaki çözüm olan uyku kapsülleri, dünya genelinde kimi havaalanlarında ortaya çıkmakta.

Görsel: thenational.ae

Londra’da Heathrow ve Gatwick havaalanlarında ve Amsterdam Schipol havaalanında bulunan Yotel, havaalanı uyku kapsüllerinin en lüks ve rahat olanlarından biri. Yotel kabinlerinin her birinde bir çalışma yeri, düz ekran televizyon, yatak, priz, ve muson şok duşu olan bir banyo bulunuyor. Sıcak içecekler de kabinlerde ücretsiz olarak sunuluyor ve 24 saat geçerli oda servisi bulunuyor.

Helsinki ise, Abu Dhabi ve Dubai havalimanları’nın ardından transit bölgelerde gezginler için uyku kapsülleri kuran üçüncü havalimanı oldu.

Yotel‘e göre daha sade bir tasarımı olan ve basitçe oturulduğunda yatağa dönüşen bir koltuk olan GoSleep ise Abu Dabi Havaalanında bulunuyor. Dubai Havaalanı’nda bulunan uyku kapsülleri ise tekli iglo evleri şeklinde tasarlanmış ve çift kişilik yatak, komodin, valizler için yer ve katlanır bir masanın da bulunduğu dört metrelik bir alana sahip.
Tokyo Narita Havaalanı’nın 2. Terminalinden birkaç adım ötede ise Japon usulü tasarlanmış kapsül otel bulunuyor. Kıyafet ve bagajlarınızı bir dolaba kilitleyip, havluların, şampuanın, diş fırçasının bile bulunduğu kapsülde duşunuzu alıp, size sunulan pijamaları giyip rahatça uyuyabilirsiniz.

Münih, Yeni Delhi, Hanoi, Singapur, Kuala Lumpur, Bergamo ve Şeremetyevo havaalanlarında artık uyku kapsülleri bulunuyor. ABD’de ise aynı konseptle tasarlanan Minute Süitleri ülke genelindeki havaalanlarında çoğalmakta.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz