Emirates Günlük Stansted Uçuşları Başlatacak

Emirates bu yıl 8 Haziran’da Dubai’ye günlük rota başlatarak Stansted’den hizmet sunan olan ilk Orta Doğu havayolu firması olacak.

Hizmet First Class’ta 6 koltuk, Bussiness Class’ta 42 koltuk ve ekonomi sınıfında 306 koltuk bulunan Boeing 777-300ER’i kullanacak.

Tatilcilerin ilgisini çekmenin yanı sıra bu hizmetin, Cambridge ve Peterborough’daki teknoloji ve ilaç merkeziyle de bağlantı kurması bekleniyor.

Emirates Birleşik Krallık Genel Müdür Yardımcısı Laurie Berryman “Londra Stansted – Dubai rotasının başlatılması sadece Dubai ve üç farklı Londra havaalanı arasında günlük 10 uçuş olacağı anlamına gelmiyor, bu aynı zamanda Stansted havzasında yer alan, uçmak için Londra merkezine seyahat eden işletmeler için de iyi bir haber” dedi.

“Bu hizmet, Cambridge iş dünyasının giderek büyüyen bölümünü oluşturan yeni start-uplara ve mevcut KOBİ’lere de yardımcı olacaktır.”

“İnsanları ve ekonomileri birbirine bağlayan bir havayolu olarak gurur duyuyoruz ve Stansted’in de eklenmesi büyüyen ağımızdaki son gelişme”.

Emirates’in, Londra Stansted havzasının gücünü fark etmesinden mutluluk duyduğunu söyleyen Stansted CEO’su Ken O’Toole; “Bu kritik zamanda, yeni Emirates hizmeti, uluslararası bağlantıyı güçlendirerek ve uzun mesafeli yolculuklara daha fazla seçenek ve kolaylık sunarak İngiltere ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak” diye belirtti.

“Londra Stansted, 2013 yılında MAG tarafından satın alınmasından bu yana önemli yatırım ve büyüme kaydetti. Havaalanı ve onun bağlantı ağlarının bir sonraki aşamasına doğru ilerlediğimiz için Emirates ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz”.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!