Emirates Airline, Birinci Sınıf Suitlerini Ultra Lüks Suitlere Dönüştürüyor

Diğer firmalar birinci sınıf dağıtımdan çekilirken Emirates, Boeing 777 uçağını ultra lüks kategorisine yükseltmek için milyonlar yatırdı.

Başkan James Clark, Dubai Air Show’un açılış gününde geliştirilmiş suitleri tanıttı. Bu suitlerde, sert ahşap zeminler, çoklu aydınlatma seçenekleri ve dış mekan görünümü oluşturulan pencereler yer alıyor. Mercedes Benz ile birlikte yaratılan suitler, Rockwell Collins Inc. tarafından inşa edildi ve Clark, “milyonlara” mal olduklarını söyledi.

Clark, “Pek çok taşıyıcı firma, birinci sınıfın çöküşüne karşı daha iyi bir iş sınıfı ürünü ile yaklaşılması gerektiği görüşünde. Şunu belirtmeliyim ki Emirates’in birinci sınıfına olan talep çok güçlü” dedi.

Yeni uçakların başlangıçta Brüksel ve Cenevre rotalarında konuşlandırılacağı ve Chicago ya da Perth gibi şehirlerin bu rotaları takip edeceği öngörülüyor.

Birinci sınıf yolculuk, günümüz havacılık dünyasında mümkün olan en fazla sayıda yolcunun bir uçakta bulunmasına odaklanan ve nadir bulunan bir lüks haline geldi. Birçok havayolu da müşterilerinin esas olarak topladıkları millerle sınıf yükseltme yoluna gittiklerini görüyor.

Clark, ultra-lüksün daha şık bir çağda tükenmekte olan bir yolculuk biçimi olduğunu, ister Paris’ten veya Londra ya da Çin’den güzergahları olsun uçaklarının en pahalı koltukların dolduğunu öne sürdü.

Birinci sınıf seyahat, ABD’deki trans-kıta rotalarında kaybolmaya yüz tuttu ve birçok havayolu, daha mütevazi fiyatlı kabinlere odaklanırken yolcuları daha pahalı koltuklara yöneltmek için premium ekonomi sınıfı seçenekleri ekledi.

Emirates, Mercedes Benz ile olan işbirliğini ilerletmek için Alman şirketinin araçlarını gelecekteki tüm araç hizmetlerinde de kullanacak. Havayolu ayrıca, geniş gövdeli Emirates uçakları başının arkasından geçerken pistte smokin giyerek yeni kabinin lüks özelliklerini tanıtan otomotiv gazetecisi Jeremy Clarks’ı da işe aldı.

Dubai‘de tanıtılan yenilenmiş tasarım, başlangıçta Boeing 777 uçağına odaklanıyor ve Emirates tüm filosunu, 100 tanesi teslim alınan ve tamamı 140’dan fazla olan Airbus A380’ler de dahil olmak üzere bu konsepte uyumlu hale getirecek. Bu uçaklar 777’lerden büyük ve şu anda taşıyıcının rotasının artması nedeniyle 14 olan birinci sınıf süitler 11’e indirilecek.

Singapore Airlines Ltd, on yıl önce A380’de kapalı süitlere öncülük etmişti, Etihad Airways ise bunu PJSC konsepti ile bir uşak hizmeti ve oturma odaları içeren Residence tasarımı ile bir sonraki seviyeye taşıdı.

Clark, Emirates’in bu yeni tasarımının tek başına seyahat eden gezginler için tasarlandığını ancak kabinlerde iki kişi için yeterli alanın var olduğunu, bununla birlikte, yatakların iki kişi için elverişli olmadığını, kapıların kolayca açılabilmesi ve yolcuların durumunun kontrol etmesi için mürettebatın içeriye bakabilmesi gerektiğini söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!