Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Ehang’ın Uçan Taksisi İlk İnsanlı Test Uçuşuşu Gerçekleştirdi

CES’teki   uçan taksi tanıtımıyla büyük bir yankı uyandıran Çin drone üreticisi Ehang, CEO’su Huazhi Hu ve bir dizi şirket yetkilileri ile yapılan insanlı uçuş testi başarıyla tamamlandı.

İNSAN YOLCULARIYLA 1000’DEN FAZLA TEST UÇUŞLARI

Ehang mühendisleri son birkaç ay içinde yüksek sıcaklık, ağır sis, gece testleri dahil olmak üzere farklı hava koşulunda ve 300 metre dikey tırmanma, 230 kilogram üzerinde bir ağırlık testi, 15 kilometre yönlendirilmiş bir test uçuşu ve 130 km/h ulaşan yüksek hızlı yolculuk testi de dahil olmak üzere insan yolcularıyla 1.000’den fazla uçuş gerçekleştirdi.

Öncelik Yolcuların Güvenliği

“Yaptığımız şey  bir ekstrem spor değil, bu yüzden yolcunun güvenliği her zaman önce gelir.” diyen  Ehang kurucusu ve CEO’su Huazhi Hu; “Şimdi Ehang 184‘ü başarıyla test ettik. Hava hareketliliği açısından geleceğin bizim için neler beklediğini görmekten heyecan duyuyorum.” dedi.

Karbon fiber ve epoksi kompozit alüminyum alaşımlı bir dış kaplamaya sahip olan ve tamamiyle elektrikli olan Ehang 184, 1 saatlik şarj ile 25 dakika boyunca havada kalabiliyor. Ehang ayrıca kuvvetli rüzgarlar ve yoğun sis koşullarında da sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

 

 

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir