Edinburg, Uluslararası Öğrencilere Cazip Kılınmaya Çalışılıyor 0

Etihad havayolları global dijital reklamına Edinburg’ta okumayı uluslararası öğrencilerin okuması için cazip kılmak amacıyla 100 bin pound harcadı. Bu yatırımın altında ise elbette ekonomik sebepler de var.

Hazırlanan video serisi, İskoçya’nın merkezinde olmanın nasıl bir his olduğunu aktarmaya çalışıyor. edinburg.org’ta gösterilen videolar coğrafik olarak hedeflenmiş durumda ve bunun meyvesi olarak 3 farklı ülkede hareketlenme gözlendi.

Edinburg nüfusunun %12’sini oluşturan öğrenci popülasyonu, yerel ekonomi için büyük bir öneme sahip. Bundan dolayı yeni kampanya kapsamında üniversiteler de iş birliği içinde. Heriot-Watt Üniversitesi, The University of Edinburgh, Edinburgh Napier Üniversitesi ve Queen Margaret Üniversitesi bu kampanyaya dahil olup destekleyen üniversiteler.

Tarihi geçmiş, efsanevi kalıntıları ve mükemmel yeşillik alanları ile Edinburg, öğrencilere akademik kalitenin yanında yaşayan bir şehir de öneriyor.

Etihad havayolları genel müdürü James Harrison, Edinburg’un iş sektöründe güçlü bir ünü olduğunu ve geziler için de tercih edilen bir destinasyon olduğunu belirtirken, şirketin gelecek yılda da bunların büyümesi için çalışacağını belirtti.

Ayrıca, şimdiye dek neredeyse her ülkeden binlerce insan uçurduklarını, öğrenci popülasyonunun ise büyük bir market olduğunun altını çizdi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.