EasyJet, Yeni Sitesinde E-ticaret Sitelerini Örnek Alıyor

EasyJet bu yılın sonlarına doğru yeni sitesinin hayata geçmesini bekliyor. Ancak seyahatseverlerin sitenin diğer hava yolları sitelerine benzemesini beklememesi gerekiyor.

CEO Carolyn McCall, yeni sitenin dizaynında rakiplerinden ilham almak yerine Avrupa’nın ikinci en büyük ucuz hava yolu firması olarak e-ticaret sitelerini örnek almayı tercih ettiklerini belirtti.

“Yeni versiyonu daha kullanışlı olacak.” diyen CEO, “Her şey kullanıcının kendisiyle alakalı. Onlara kullanması çok kolay ve satışları artırıcı nitelikte bir site sunmalıyız.”  açıklamasında bulundu.

Genellikle Rynair’le kıyaslanan EasyJet hakkında şirket CEO’su konu websitesine gelince ise “bizimki kat be kat daha özgün” ifadesini kullandı. Şirket tam da bu yüzden diğer hava yolları sitelerinden esinlenmeyi düşünmüyor. Şirket yatırımcılarına yaptığı açıklamada da sektörel web trafiğinin büyük bir kısmını elinde bulundurduğunu ve 23 milyon kişinin mail adreslerinin de sistemde kayıtlarında olduğunu belirtti. Ayrıca şirket Apple Pay ile ödeme alabilen ilk havayolu şiketi olma unvanını da elinde bulunduruyor.

easyjet

Yeni site ise uçak biletinin yanı sıra seyahat sigortası, araç kiralama gibi yardımcı ürünlerin alımında da pratiklik sunacak. 2-3 adımda yardımcı ürün alımının tamamlanacağı belirtiliyor.

“Olay tamamen e-ticaret sitesi olmak ve kullanıcıların kolayca bizden alışveriş yapmasını sağlamakla alakalı.” diyen McCall, “Tek tıkla gayet kolay, makul ve her yerden ulaşılabilir olacak.” diye de ekledi.

IdeaWorks’ün yakın tarihte yapmış olduğu araştırmaya göre büyük hava yolları şirketleri arasında EasyJet yan ürün satışında 8. sırada. Araştırmaya göre EasyJet geçen sene 1.5 milyar dolarlık yan ürün satışı yapmış.

Dijital yenilenmeyle birlikte mobil deneyimde de gelişmeler yaşanacak ve kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş seçenekler sunulacak.

McCall bu konuda ise “Kişiselleştirme konusunda çok yol kat ettik ancak hizmetlerimizi daha da ileriye taşıyacağız.” yorumunda bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!