Dünyanın En Çok Para Harcayan Gezginleri Çinliler 0

Sadece geçtiğimiz yıl dünyanın farklı şehirlerine 97.3 milyon turist gönderen Çin’in turistleri dünyanın en çok para harcayan gezginleri. 

chinabuses.org sitesinden alınmıştır.
chinabuses.org sitesinden alınmıştır.

Gelişmekte olan ülkelerin refah sefiyesi artan orta sınıfları, özellikle dünyanın en büyük nüfusu Çin’in sağladığı hacimle küresel turizmin çehresini değiştiriyor.

Turizm ürün ve hizmetleri bu pazarı kaçırmamak için Çinceleşiyor, Avrupa başta olmak üzere birçok ülke önümüzdeki yıllarda sayısı hızla artacak olan Çinli gezginlerin ihtiyaçlarını karşılamak için rekabete girişiyor.

Sadece geçtiğimiz yıl dünyanın farklı şehirlerine 97.3 milyon turist gönderen Çin’in turistleri  dünyanın en çok para harcayan gezginleri. 2013 yılında 129 milyar dolar harcama ile liderliği elinde tutan Çinli turistleri yıllık 86 milyar dolarla Amerikan turistler izliyor. Tax-free harcamaların ortalamasında da Çinli turistlerin 1.130 dolarla lider olduğu belirtilen habere göre bu ortalama Rus turistlerde sadece 494 dolar. Mona Lisa’yı görmek için can atan Çinli turistlerin önümüzdeki yıl tüm dünya turistlerinin yaptığından daha fazla lüks tüketim alışverişi yapılacağı bekleniyor.

Kaynak: Turizm Haberleri

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe