Dünya Turu Atan Adamın Seyahat Stratejileri

Gunnar Garfors 40 yaşına gelmeden dünyadaki bütün ülkeleri gezme başarısı ortaya koyuyor. Seyahat etme konusunda, dünyadaki bütün ülkeleri gezme konusunda gösterdiği başarıdan daha da önemlisi, Grfors’un eşyalarını taşıma konusunda geliştirdiği strateji daha çok ilgi çekiyor. Garfors’a esas şöhreti zaten bu konuda yakalamış. Hatta bu konuda

Garfors’un tam bir profesyonel olduğunu söyleyebiliriz.

Garfors’a göre az eşya her zaman daha iyidir. Çünkü az eşya her zaman esnek ve hareket edilebilir olmayı da beraberinde getiriyor. Mesela; bir arkadaşınız sizi bir yere çağırdığı zaman ya da bir yere gitmek istediğiniz zaman hemen hareket edebilir olmanız gerekiyor. 2 dakika içinde hazır olmanın, seyahatlerinizde sizi ne kadar hızlandıracağını tahmin edebilirsiniz.

Sadece el bagajı işe yarayabilir

Garfors bir günlüğüne de bir kaç haftalığına da bir yere seyahat etse, her zaman el bagajıyla seyahat ediyor ve bu ona inanılmaz bir hız sağlıyor.

Bagaj teslim edebilmek için bir de bu bagajları hazırlamak gerekiyor. 2 ya da 3 büyük çantayı hazırlamak ve bunları teslim etek için sıraya girmek, hatta geri almak için beklemenin çok zaman kaybettirdiğini ekleyen Garfors, bu zaman kaybının esnekliği de ortadan kaldıracağını söylüyor.

Seyahatlerde kıyafet alışverişi yapmak daha elverişli

Norveçli olan Garfors, seyahat ettiği yerlerden giyim alışverişi yapmanın daha ucuza geldiğini ifade ediyor. Netice itibariyle gittiği yerler Norveç’ten daha ucuz oluyor. Tabii bunun için katlanabilir bir çantayı yanında taşıyor.

Sadece bir ayakkabı yeterli olabilir

Garfors, kıyafetlerden çok ayakkabıları taşınmasının sıkıntı yaratabileceğini ifade ediyor. Ayakkabılar çok büyük ve ağır olduğu için, seyahatlerde birden fazla ayakkabı taşımak sorun olabilir. Ancak bir tane, her mekana ve kıyafete uygun ayakkabıyı yanında taşıyarak çantasının daha hafif olmasını sağlıyor.

Sırt çantasına dönüşebilen bavullar çok kullanışlı

Çekilebilen bavullarla her yerde gezemezsiniz. Dolayısıyla Garfors, aynı zamanda sırt çantasına dönüştürülebilen bavulları kullanmayı tercih ediyor. Özellikle iş seyahatleri yaparken kıyafetlerin kırışmaması için, böyle bir yöntem kullandığını söyleyen Garfors, sadece gezmek istediğindeyse yalnızca sırt çantasını yanına alıyor.

Kıyafetleri yuvarlayarak koymak daha pratik olabilir

Herkes eşyalarını hazırlarken, yuvarlamak ile katlamak arasında kalır. Garfors yuvarlamayı tercih ediyor. Ayrıca, havaalanı güvenliğinde sorun çıkmaması için de, sıvı olan eşyalarını ayrıca paketleyip çantasına yerleştiriyor. Böylece gereksiz zaman kaybından da kurtulmuş oluyor.

Kaynak: Uplifers

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!