Dubai Turizm, Acentaların Bilgisini Yükseltmek İçin Sanal Kart Oyunları Yarattı 0

Dubai Turizm’in yeni interaktif “Dubai Expert” oyunu, acentalardan otomatik olarak oluşturulan bir kart destesinden en iyi kartları seçmelerini ve bir seyahat rehberi hazırlamak üzere onları yerleştirmelerini istiyor.

Toplamda 30 adet görev var ve en iyi aktivite kombinasyonu en yüksek skoru kazandırıyor. Platform ayrıca, aktivite uzmanlarının hazırladığı Dubai’de bulunan; aile eğlenceleri, gastronomi, alışveriş, temalı parklar, kültürel miraslar üzerine 25 adet video da içeriyor.

Dubai üzerine uzman hale gelebilmek için, acentaların 20 görevi tamamlamaları ve 25 videonun tamamını izlemeleri gerekiyor. Acentalar, 30 görevi tamamlayarak ve açılır pencere sorularına yanıt vererek seviyelerini yükseltebiliyorlar.

Dubai Turizm ve Ticari Pazarlama Dairesi Başkanı Issam Kazim; “Seyahat acentaları ile ortaklığımız, etki alanımızı genişletmek ve Dubai’yi ziyaret etmek isteyen turistleri etkileyen sektör kanalları ve paydaşlara ulaşmak için çok önemli. Bu, aynı zamanda bizim ve ortaklarımızın Dubai’yi mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir destinasyon yapan şeyleri vurgulamamıza imkan sağlayan yeni araçlar geliştirmemiz gerektiği anlamına da geliyor.

Dubai Expert” platformu ile birlikte teknolojiyi inovatif bir şekilde tipik eğitim programlarını aşmak ve acentaların Dubai hakkındaki bilgilerini zenginleştiren bir deneyim yaratmak için kullandık. Böylelikle acentalar daha fazla ziyaretçi çekecek özel seyahat rehberleri de yaratabilirler. “Dubai Expert” süreci kolaylaştırmak ve 2020 yılına kadar 20 milyon ziyaretçiyi ağırlama stratejik hedefimize ulaşmak üzere sürekli olarak sarf ettiğimiz çabamızın da bir parçasını oluşturuyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.