Dubai Otelleri Üç Ayda 1.46 Milyar Dolar Ciro Yaptı 0

Turizm sektöründe küresel bazda yaşanan yükselişten payını en çok alan destinasyonlardan Dubai, otellerinin elde ettiği gelir ile de parmak ısırtıyor. 2012’nin ilk üç aylık döneminde doluluk oranlarını yüzde 9, cirolarını ise yüzde 24 arttıran Dubai otelleri müthiş bir gelir düzeyi yakaladı.

Birleşik Arap Emirlikleri Turizm Ticaret Pazarlama Birimi tarafından yapılan açıklamaya göre Dubai otelleri 2012’nin ilk üç aylık döneminde doluluk oranlarını yüzde 9, cirolarını ise yüzde 24 arttırdı.

Açıklamada Dubai’deki geceleme oranlarının 2011 yılının ilk üç aylık dönemine göre yüzde 22, konukların kalış sürelerinde ise yüzde 12’lik artış yaşandığı kaydedildi.

Üç aylık dönemde Dubai’deki otellerde toplam 2.6 milyon kişi konuk olarak kalırken toplam geceleme sayısı 10.35 milyona ulaştı. Bu veriler sonucunda Ocak-Mart 2012 döneminde Dubai otelleri, tarihin en yüksek gelir seviyesi olan 1.46 milyar dolar ciro elde ettiler. Sözkonusu dönem sonunda Dubai’deki otellerin ortalama doluluk oranı ise yüzde 87’ye ulaştı.

 

turizmdebusabah.com

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe