Dubai Merkezli Şoförlü Araç Çağırma Uygulaması Careem İstanbul’da

Dubai merkezli şoförlü araç çağırma uygulaması CareemOrta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da büyümeye odaklı stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki operasyonlarına bir süre önce İstanbul ile başladı.

Temmuz 2012’de kurulan, halen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Abu Dhabi, İskenderiye, Umman, Beyrut, Kahire, Kazablanka, Dammam, Doha, Dubai, Cidde, Kuveyt ve Riyad dahil 44 şehirde faaliyetlerini sürdüren Dubai merkezli şoförlü araç çağırma uygulaması Careem, daha önce McKinsey & Company’de yönetim danışmanlığı yapan Magnus Olsson ve Mudassir Sheikha tarafından kurulan bir girişim. Tıpkı Uber gibi hem özel şoförlü bir araç hem de geleneksel taksi çağırmanıza olanak tanıyor ve havalimanı transferlerine de ayrıca önem veriyor.

Alınan bilgiye göre Careem’in Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere Mercedes VITO ve Volkswagen gibi araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak.

Trafi’nin Türkiye’deki faaliyetlerinden sorumlu İş Geliştirme Müdürü Emir Gelen de Careem’in Ülke Müdürü olarak atandığı belirtildi.

Eğer Etihad ya da Emirates Hava Yolları’nın sadakat programlarına kayıtlıysanız Careem uygulamasını kullanarak mil de kazanabilirsiniz..

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!