Dora Göksal’ın Asya Turu Başladı 0

musluman-mahallesi-xian_635x412

Teknoloji gelişti ve dünya artık o kadar küçüldü ki bazen hepimiz kendimizi küçük bir köyde sanıyoruz. Fakat bilgisayardı, televizyondu, iş stresiydi ve trafikti derken artık bunalıp kendimizi dışarılara atmak istiyoruz. Bulunduğumuz ortamdan uzaklaşıp yeni kültürler, yeni insanlar tanımak ve yeni arkadaşlıklar kurmak istiyoruz fakat çok azımız çok istememize rağmen bunu başarabiliyor, Dora Göksal’da bu şanslı kitleden sadece biri. Sizlerinde bildiği gibi Türk Vatandaşları’nın en büyük problemi olan vize sebebiyle bir Amerikalı, Avustralyalı, Kanadalı yada bir Avrupalı gezgin gibi rahatça gezmemiz problem olsa da Dora Göksal bunu aşıp Uzak Rota basın sponsorluğunda bu hayalini gerçekleştirip Asya’ya doğru yola çıktı.

Bizde bu turun bir parçası olarak yer almaktan dolayı oldukça mutlu olduğumuzu belirterek Dora Göksal’a Asya turunda iyi eğlenceler diliyoruz. Dora Göksal’ın Asya Macerasını kişisel blogu yoldatekbasina.com ve uzakrota.com adreslerinden takip edebilirsiniz.

Dora Göksal’a sorularını iletmek ve şuanda nerede olduğunu öğrenmek isterseniz twitter.com/YoldaTekBasina adresinden bağlantıya geçebilirsiniz.

Dora Göksal Ne Diyor?

Yola Türkiye’den başladım ve uzak Asyayı boydan boya katetmeye çalışıyorum. Dünyaya Giriş 101′in ilk konusunun bu olduğunu varsayarsak, önümde doldurmam gereken onlarca kredi ve mezun olmam gereken bir hayat var. Kendimi bu şekilde mutlu hissediyorum, bunu yazmaktan ayrı bir haz duyuyorum.

Etmeye çalıştığım bir ton lafın özeti şu; seyahat etmek bir lüks, orta direğin belini bükecek bir külfet ya da bir rehber eşliğinde koşar adım gezilecek müzeler demek değildir. Son derece kısıtlı bütçeler ve keşfetmeye duyulan sonsuz tutku ile imkansız görülen seyahatler bile mümkün olabilir.

Seyahat etmek bir soru sorma, cevap arama ve yeni sorular edinme sürecidir. Ben bunu yolda yalnızken gerçekleştirebildiğime inanıyorum. Bu yüzden uzun tren, otobüs ve uçak yolculuklarını, istasyonlar, otobüs durakları ve havalimanlarında geçirdiğim geceleri yatağımdakilere yeğliyorum.

Şimdilik Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong ve Hindistan’a ulaşabildim. Yeni yılın ortasında Güneydoğu Asya’dan yazıyor olmayı planlıyorum.

Yolda Tek Başına, bir süredir devam eden ve bitmemesini umduğum bir yolculuk. Dikkatinizi dünyanın bir diğer ucuna çekip geçtiğim yolları işaretlemek, bunu yaparken de biraz olsun eğlendirmek gayretindeyim.SETUR-EYL-09-bangkok

Uzak Rota Ekibi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe