Discover Your Destination: Seyahatin Tinder’ı 0

Super Break, Seyahatin Tinder’ı olarak nitelediği yeni bir destinasyon bulma aracını piyasaya sürdü.

Discover Your Destination” isimli program, tıpkı popüler randevulaşma uygulamasında olduğu gibi kişilerin seyahat tercihlerini göstermeleri için resimleri sağa ve sola kaydırmasını sağlıyor.

Programda farklı tatil türlerine ilişkin resimler gösteriliyor ve müşteriler ilgilendiklerini belirtmek için sağa; ilgilenmediklerini göstermek içinse sola kaydırma işlemi gerçekleştiriyorlar.

15 kaydırma ya da masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız tıklama işleminden sonra Super Break’in programı sizi 8 kategoriden birine göre sınıflandırarak ne tür bir gezgin olduğunuzu söylüyor. Sonrasında ise size uygun olan tatil türü için daha fazla bilgi alabilir ya da kriterlerinize uyan otellere göz atabilirsiniz. Eğer, sonuçların doğru olduğunu düşünmüyorsanız baştan başlayabilirsiniz.

Kategoriler arasında; “yemek fanatiği”, “heyecan arayan”, “kültür delisi”, “şehirden kaçmayı seven”, “eğlence düşkünü”, “stres atmayı seven”, “eğlence arayan” ve “aktif gezgin” bulunuyor.

Super Break’in gerçekleştirdiği son araştırmaya göre; İngilizlerin %38’i resim odaklı Instagram’da bir destinasyonu çok beğendikten sonra bu yere rezervasyon gerçekleştirdi.

Pazarlama Başkanı; Katherine Scott; “Sosyal medyanın seyahatler üzerindeki etkisi son derece açık; ilham veren görüntüler ziyaret etmek istediğimiz yerler ve tatil yaparken katılmayı istediğimiz deneyimler konusunda daha bilinçli kararlar almamızı sağlıyor.

Discover Your Destination, Y kuşağından bir sonraki seyahatleri için Instagram’ı kullananların sayısındaki artış sebebiyle yaratıldı. Bu programın kısa molalar için mükemmel fotoğraflardan bir eşleşme arayanlara yardım etmesini ummanın yanı sıra, seyahatlerinden en iyi şekilde yararlanmak ve en mükemmel snap’i yakalamak isteyen gezginlere de ilham kaynağı olmasını umuyoruz” dedi.

Yaratım süreci 2 ay olan programda kullanılan fotoğraflar, seyahatleri etkileyen Glasses Girl ve Cruise Miss gibi kaynaklardan geliyor.

Super Break’in, önümüzdeki Haziranda internet sitesinin yeniden tasarlanması ve markanın yenilenmesini içeren bazı planları da mevcut.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.