Deutsche Hospitality, Otelcilik Sektörünü Alexa Voice Hizmet Kiti ile Geliştiriyor

Deutsche Hospitality, misafirlerin bir sonraki seyahat destinasyonlarını seçmelerine yardımcı olan ve Amazon Echo tarafından sunulan ve internet tabanlı bir dil asistanı olan Alexa Voice Hizmet Becerileri Kiti’ni kullanan ilk Alman otel zinciri haline geliyor.

Teknoloji, misafirlerin tercihleri ile ilgili sorular soruyor ve bireysel otel önerileri sunuyor. Alexa, yaklaşan SPA hafta sonlarından, şehir gezilerine veya sahil tatillerine kadar yerler de önerebiliyor. Kullanıcı isterse, ilgili otellerin rezervasyon sitelerinin ilgili linkleri e-posta ile de gönderilebiliyor. Alexa Becerileri Kiti (ASK), Amazon tarafından oluşturulan, kullanıcıların 10 milyonun üstünde Alexa bağlantılı cihazı ile etkileşime geçmelerine ve müşterilere ulaşmalarına olanak sağlayan bir self servis araçları koleksiyonu.

“Sezgisel ve eğlenceli otel rezervasyonları”

Deutsche Hospitality e-ticaret direktörü Dr. Jan Sammeck; “Mobil cihazlar, günlük hayatımızda sayıları gittikçe yükselen amaçlar doğrultusunda yer alıyor. Bizler de bu sayede otel rezervasyonlarını sezgisel ve eğlenceli bir şekilde haritalama fırsatını yakaladık” açıklamasında bulundu.

Dijital Chek-in’ler

Deutsche Hospitality, check-in sürecini dijitalleştirmeye de devam ediyor. Resepsiyonda muhtemel bekleme sürelerinden kaçınmak isteyen misafirler yakında ilgili web sitesi üzerinden yeni bir web tabanlı check-in işlevine erişebilecekler.

Bu hizmet, IntercityHotel ve Jaz Hotel markalarının uygulamalarına dahil edildi. Uygulama, oda kapıları açmak ve faturaları görüntülemek için de kullanılabiliyor.

Gelecekte bir adım daha ileri gitmek ve tüm misafirlere özel bir uygulamayı indirmeye gerek kalmadan çevrimiçi olarak check-in yapma imkanı sunmak için, yılın ikinci yarısında tek başına bir web check-in hizmeti sunma planları da mevcut.

Dr. Sammeck; “Sohbet işlevimiz, mobil kullanıcıların otel rezervasyonlarını hızlı, otomatik ve interaktif bir şekilde yapmalarına da olanak sağlıyor” dedi.

Daha Fazla Ödeme Seçeneği

Uluslararası otel ziyaretçilerinin ve nakitsiz çevrimiçi ödeme işlemlerinin artışı ile birlikte Deutsche Hospitality ödeme seçeneklerinin çeşitliliğini de artırıyor.

Gelecekte, şirketin web siteleri üzerinden yapılan rezervasyonlar için Alipay üzerinden ödemeler de kabul edilecek. Alipay, Çin’de Alibaba Grup tarafından sunulan ve 520 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan bir çevrimiçi ödeme sistemi. Dünyadaki en büyük platformlardan birisi ve özellikle Çinli misafirleri arasında da çok popüler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!