Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Konaklama endüstrisinin süper markası Design Otelleri kalacak şık yer arayan gezginlerin arzusunu gidermek için 20 yıl harcadı. Alman asıllı seyahat girişimcisi Claus Sendligner tarafından Kaliforniya’da kurulan işletme, portföyündeki –ikonik- 10 otelle küçük bir pazarlama firması olarak iş hayatına başladı. 20 yıl sonra ise 46 ülkede dünyanın en güzel işletilen 250 adet mülküne sahip oldu ki bu da tasarıma önem veren gezginler için burayı gidilecek önemli bir referans noktası haline getiriyor. Şimdi ise bu oteller, markanın yıllık kitabının dev koleksiyoner baskısında masalsı bir ölçekte sergileniyor.

Markanın 20. Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan, kumaş kaplı, muazzam cilt 25 kg ağırlığında ve 800 sayfadan oluşuyor. Kitap, ikonik tasarımcı Alvar Aalto’nun ünlü Stool 60 tabure ve masasının Fin tasarım markası Artek tarafından özel olarak uyarlanmış şeykliyle kendi altlığı ile birlikte geliyor.

Önce mülklerin bulunduğu kıta, ardından da alanlar baz alınarak düzenlenen kitap, Meksikalı Carlos Couturier ve Moisés Micha’dan (GroupaHabita) Amerikalı süperstar André Balazs’a kadar otelci profillerinin yanı sıra içindeki tam sayfa fotoğraflarıyla merak uyandıran görsel bir yolculuk yaratıyor.

Yayın aynı zamanda, yayıncılık gurusu Angelika Taschen  tarafından yazılan bir makale de içeriyor. Taschen, Design Otellerin kurulmasına yardım ettiği konaklama hareketini hatırlatarak “sıkı, dikkatli düzenleme ve kurgu, bu ilham verici markanın gücünü ve kalitesini devam ettirmede anahtar görev haline geldi” diyor.

Gruba ait, Londra’nın South Place Otelinde piyasaya sürülen kitap, kullanışlı kahve sehpası boyutunda geliyor. Bu boyut, yer sıkıntısı çeken fakat yine de tasarım odaklı seyahat konusunda oyunun kurallarını değiştiren bir şirketin başarılarını abideleştirmek isteyenler için iyi bir çözüm.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz