Deneysel Tercüme Kulaklıkları

Farklı bir dilde konuşan bir insanla dilini bilmenize gerek kalmadan sohbet yeteneğine sahip olmak kulağa bir bilim kurgu filmiymiş gibi geliyor. Ancak, geleceğin Deneysel Tercüme Kulaklıkları’nın söz verdiği teknoloji aslında tam da bu.

The Pilot, Dünya’nın ilk akıllı kulaklığı insanlar birbirleriyle farklı dillerde konuşurken gerçek zamanlı çeviri gerçekleştiriyor, ayrıca müzik dinlemek için de ikinci bir kulaklıkla birlikte geliyor, diller arasındaki geçiş için ise bir uygulama kullanmak gerekiyor, en önemlisi ise bu kulaklıklar çevrimdışı olarak ta kullanabiliyor, yani internetinizin merhametine boyun eğmek zorunda kalmayacaksınız!

thepilot

Öncelikli olarak Avrupa’ya özgü Latin dil ailesinden diller ve Germen dilleri desteklenecek, sonrasında ise diğer dünya dilleri bunu takip edecek ve yeni diller eklemek ise bir şarkı indirmek kadar kolay bir hale gelecek.

3_mngybm

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!