Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Değişim Eğitimi İçin Genç Liderler Aranıyor, Kosova

kosova_proje_projelist.com

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2014

Kimler İçin: Arnavutluk, İzlanda, İtalya, Kosova, Litvanya, Makedonya, Hollanda, Norveç, Sırbistan ve Türkiye’den 16-19 yaşları arasında gençler için.

Toplantı Yeri ve Tarihi: 13- 18 Temmuz 2014, Pristina, Kosova

Tanım:

Değişim İçin Genç Liderler (YELC) kursu 13- 18 Temmuz tarihleri arasında Kosova’nın Pristina şehrinde yapılacaktır. Bu programla 16-19 yaş arasında 26 gencin bir araya getirilmesi düşünülmüştür.

YELC esas problem çözme becerisini ve kültürel ufkumuzu genişletmeyi amaçlamaktadır. Kurs; fikir üretme, ders, tartışma ve aktivite gibi resmi ve gayri resmi eğitim metotlarının birleştirilmesiyle uygulanacaktır. Ayrıca katılımcılar kendi ülkeleriyle ilgili sunumlar yapmaktan sorumlu olacaktır.

Bu eğitimin 2 temel esası ‘genç liderliği ve aktifliği arttırma’ ve ‘çok kültürlü Avrupa vatandaşlığının ne anlama geldiğini keşfetmektir.’ Bu amaçlar aşağıdaki aşamaları içerir:

  • Genç liderin yarınımızı şekillendirmedeki rolü kadar anatomisini de öğrenmek.
  • Kentsel yükümlülük için tutku ve kapasiteyi arttırma,
  • Yerel, ulusal, Avrupai ve küresel seviyelerdeki vatandaşlığı incelemek.
  • Kültürel deneyimleri paylaşarak farklı Avrupaları keşfetmek.

Nitelik:

Arnavutluk, İzlanda, İtalya, Kosova, Litvanya, Makedonya, Hollanda, Norveç, Sırbistan ve Türkiye’den 16-19 yaşları arasında gençler içindir. Bütün katılımcıların yeterli İngilizce seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Masraflar:

Katılımcıların konaklama, yemek ve eğitim materyalleri masrafları kurumumuz tarafından karşılanacaktır. Dahası ulaşım masrafının %70’i da YELC tarafından karşılanacaktır.

Başvuru:

Başvurular 31 Mart 2014 tarihinde sona erecektir. BAŞVURU FORMU ‘nu doldurmanız yeterlidir.

Kaynak: Projelist

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir