Değişim Eğitimi İçin Genç Liderler Aranıyor, Kosova
kosova_proje_projelist.com

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2014

Kimler İçin: Arnavutluk, İzlanda, İtalya, Kosova, Litvanya, Makedonya, Hollanda, Norveç, Sırbistan ve Türkiye’den 16-19 yaşları arasında gençler için.

Toplantı Yeri ve Tarihi: 13- 18 Temmuz 2014, Pristina, Kosova

Tanım:

Değişim İçin Genç Liderler (YELC) kursu 13- 18 Temmuz tarihleri arasında Kosova’nın Pristina şehrinde yapılacaktır. Bu programla 16-19 yaş arasında 26 gencin bir araya getirilmesi düşünülmüştür.

YELC esas problem çözme becerisini ve kültürel ufkumuzu genişletmeyi amaçlamaktadır. Kurs; fikir üretme, ders, tartışma ve aktivite gibi resmi ve gayri resmi eğitim metotlarının birleştirilmesiyle uygulanacaktır. Ayrıca katılımcılar kendi ülkeleriyle ilgili sunumlar yapmaktan sorumlu olacaktır.

Bu eğitimin 2 temel esası ‘genç liderliği ve aktifliği arttırma’ ve ‘çok kültürlü Avrupa vatandaşlığının ne anlama geldiğini keşfetmektir.’ Bu amaçlar aşağıdaki aşamaları içerir:

  • Genç liderin yarınımızı şekillendirmedeki rolü kadar anatomisini de öğrenmek.
  • Kentsel yükümlülük için tutku ve kapasiteyi arttırma,
  • Yerel, ulusal, Avrupai ve küresel seviyelerdeki vatandaşlığı incelemek.
  • Kültürel deneyimleri paylaşarak farklı Avrupaları keşfetmek.

Nitelik:

Arnavutluk, İzlanda, İtalya, Kosova, Litvanya, Makedonya, Hollanda, Norveç, Sırbistan ve Türkiye’den 16-19 yaşları arasında gençler içindir. Bütün katılımcıların yeterli İngilizce seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Masraflar:

Katılımcıların konaklama, yemek ve eğitim materyalleri masrafları kurumumuz tarafından karşılanacaktır. Dahası ulaşım masrafının %70’i da YELC tarafından karşılanacaktır.

Başvuru:

Başvurular 31 Mart 2014 tarihinde sona erecektir. BAŞVURU FORMU ‘nu doldurmanız yeterlidir.

Kaynak: Projelist

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!