Deem, Otel Öneri Şirketi Olset’i Satın alıyor 0

İş seyahati teknolojileri şirketi Deem, bir diğer San Francisco merkezli işe yeni başlayan yapay zeka ve yapay zeka öğrenimi şirketi olan ve otel önerilerine odaklanan Olset’i satın alıyor.

Kurucu Gadi Bashvitz dahil Olset’in 6 çalışanından 5’i Deem’e katılacak. Anlaşma şartları ise henüz açıklanmadı.

Deem Operasyon Direktörü John Rizzo, Tnooz’a yaptığı bir açıklamada; (geliştirmeyi beklemek yerine) müşterileri için istediği teknoloji dolayısıyla bu satın alma anlaşmasını yaptığını söyledi. Kendisi ayrıca, Olset takımının varlığının şirketine girişimci tutumu aşılayacağını düşünüyor.

Olset, belirli otel tiplerini öncelikli olarak tercih eden gezginler için veri topluyor ve bu bilgileri gezginlerin gelecek seyahatlerindeki otel seçimlerini basit hale getirmek için kendilerine sunuyor.

Deem ise birçok seyahat şirketine yazım sağlıyor. Rizzo; “şirketin bileşenlerinden- seyahat yöneticisi ya da seyahati satın alan kişi, seyahat yönetim şirketi ve oteller gibi- bazıları Olset’in teknolojisinden hoşnut olacak, çünkü iş görenlerin şirket uyumlu bu yazılımı kullanmaları, uçak rezervasyonlarından sonra otel rezervasyon oranlarını arttıracak” dedi.

Deem’in en büyük müşterilerinden biri olan American Express Küresel İş Seyahat işletmesi (GBT), Deem yazılımını kurumsal müşterilerinin seyahat rezervasyonları için kullanıyor. Rizzo’nun tahminine göre; GBT gibi müşteriler Deem içerisinde bir araç olarak yer alan Olset’in bu teknolojisini 1 yıl içerisinde benimseyebilir.

Olset ve diğer 500 işe yeni başlayan şirket daha önce Montage Girişimcilik, Plug & Play Tech Center, GVA Capital, XG Girişimcilik ve diğer bazı yatırımcılardan fon sağlamıştı.

Olset anlaşması Deem’in bu yılın başında aldığı 34 milyon dolarlık yatırım sonrası ilk kazancı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe